» Суд виправдав бізнесмена, який пропонував прокуророві 5 тис дол

07 липень 2022, Четвер, 10:04

Суд виправдав бізнесмена, який пропонував прокуророві 5 тис дол

1 Листопада 2019г.
Суд1

Придніпровський районний суд Черкас виправдав підприємця Вадима Криворучка, якого прокуратура Черкаської обл. звинувачувала у пропонуванні прокурору Івану Луговському 5 тис дол. неправомірної вигоди за допомогу у непритягненні В.Криворучка до кримінальної відповідальності.

Про це йдеться у вироку суду від 24 жовтня, передає Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

За даними слідства, М.Криворучко мав статус обвинуваченого у кримінальному провадженні №12016250000000060 від 17.02.2016 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.229 КК України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі).

Обвинувальний акт щодо В.Криворучка 05.08.2016 р. було направлено до Соснівського районного суду Черкас.

Прокуратура зазначає, що 2 березня 2018 р. В.Криворучко, перебуваючи в приміщенні Будинку правосуддя, запропонував неправомірну вигоду прокурору І.Луговському, який здійснює процесуальне керівництво та підтримує публічне обвинувачення у цій справі - без уточнення її розміру.

Через кілька днів В.Криворучко запропонував прокурору 5 тис. дол. за досягнення домовленостей із суддею щодо уникнення кримінальної відповідальності шляхом закриття кримінального провадження або перекваліфікації дій бізнесменаа на менш тяжкий злочин.

Суд звернув увагу, що вагомим доказом доведення обвинувачення В.Криворучка прокурор вважає матеріали негласних слідчих дій, які проводились на підставі ухвали слідчого судді апеляційного суд Черкаської обл. та на підставі постанови прокурора про проведення контролю за вчиненням злочину.

Результатом таких рішень було складання протоколу аудіо – відеоконтролю та протоколу про проведення НСД – контролю за вчиненням злочину. В той же час прокуратура не надала для ознайомлення захисту В.Криворучка ухвалу судді апеляційного суду, на підставі якої у справі проводились негласні слідчі дії. Така ухвала не була надана і суду.

Суд вирішив, що такі докази є недопустимими. Суд також зазначив, що під час зафіксованої розмови між В.Криворучком та І.Луговським передача неправомірної вигоди не відбулась.