09 червень 2023, П'ятниця, 05:03

Суд захістив таємницю доходів першого заступника голови СБУ

17 Травня 2019г.
СБУшная гнида

Окружний адміністративний суд Києва визнав законним засекречення декларації першого заступника голови Служби безпеки України Павла Демчини. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

Суд відмовив "Центру протидії корупції", який просив визнати бездіяльність П.Демчини у неподанні електронних декларацій протягом 2016-2018 рр. та зобов’язати чиновника подати декларації за 2015-2018 рр.

"Суд ухвалив таке рішення зважаючи на те, що Павло Демчина діяв у межах чинного законодавства, зокрема, відповідно до положень порядку подання декларацій посадовими особами СБУ", – йдеться у повідомленні.

Водночас, у ЦПК стверджують, що П.Демчина не підпадає під норму закону, яка дозволяє не оприлюднювати декларації окремих чиновників.

"У законі "Про запобігання корупції" написано, що спеціальний порядок обліку декларацій, по-перше, встановлюється виключно НАЗК, а не СБУ і іншими органами, а по-друге він стосується лише, грубо кажучи, секретних співробітників, оперативників… А перший заступник голови СБУ – публічна особа, оскільки є указ про його призначення, і він сам по роду своєї діяльності є публічною особою", – пояснив юрист ЦПК Олексій Бойко.

Нагадаємо, НАБУ розслідувало можливе незаконне збагачення і зловживання службовим становищем П.Демчиною. У березні 2017 р. журналісти повідомили, що П.Демчина, який очолює Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, хоча його дружина Ольга Воловчук мешкає у розкішному заміському маєтку і володіє елітними автівками.

Після цього у СБУ заявили, що Демчина заперечує цю інформацію і сам звернувся до НАБУ з проханням перевірити такі повідомлення.

ЗМІ опублікували розслідування, в якому йшлось, що П.Демчина, перебуваючи під слідством НАБУ, придбав позашляховик Range Rover Sport вартістю понад 300 тис. дол.

Після того, як Конституційний суд скасував статтю, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, справу проти П.Демчини закрили.