30 травень 2023, Вівторок, 10:19

Суд зобов’язав «Укрнет» допомогти ГПУ у розслідуванні проти Януковича

16 Вересня 2016г.

Управлінням спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України проводиться досудове слідство у кримінальному провадженні № 42015000000001688 від 06.08.2015 за підозрою екс-президента України Віктора Януковича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (в редакції Закону станом на 01.01.2012) Про це йдеться у відповідній ухвалі Печерського районного суду Києва від 12 вересня 2016 року.

Слідчі з’ясовують обставини за яких у листопаді-грудні 2011 та січні 2012 року донецька ТОВ «Друкарня «Новий Світ» перерахувала на банківські рахунки на той час Президента України 26, 5 млн грн з призначенням платежів: «авторська винагорода згідно видавничого договору б/н от 18.07.2011».

Із матеріалів клопотання також вбачається, що у кримінальному провадженні найвідомішому вітчизняному втікачу повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Та надано дозвіл на затримання підозрюваного Януковича і доставку його до суду для обрання запобіжного заходу.

opportunity-ukraineВ обґрунтуванні клопотання вказано, що підприємством у період 2011-2014 років в Україні жодної книги за авторством Януковича видано і реалізовано не було та на нееквівалентну суму "авторської винагороди - 26 560 192,00 грн. за невидані книги публіцистичного характеру, яка значно перевищує загальноприйняті стандарти в Україні, у тому числі і відомих письменників", - зазначає суд. - Під виглядом авторської винагороди, службовими особами ТОВ «Друкарня «Новий Світ» фактично було дано, а Януковичем одержано неправомірну вигоду, яка Кримінальним кодексом України станом на 01.01.2012 визначена як хабар.

Слідчий повідомив суд, що у період липня-серпня 2011 року на замовлення службових осіб ТОВ «Друкарня «Новий Світ» фізичною особою підприємцем здійснювався переклад на англійську мову тексту книги (твору). Кожного дня - по 15 сторінок тексту, які на вимогу службових осіб ТОВ «Друкарня «Новий Світ» з його поштової скриньки він відправляв на поштові скриньки користувачів Канади, США. Електронні документи з текстом твору та дані поштових скриньок, з якими він здійснював листування, ним видалені.

Відтак у ГПУ виникла необхідність отримати інформацію з електронної поштової скриньки користувача «Укрнет». Печерський суд зобов’язав компанію надати слідчому тимчасовий доступ до наявної у ТОВ «Укрнет» інформації.

Сергій Горбатюк"У цьому кримінальному провадженні підозру оголошено поки тільки Януковичу, - поінформував "Резонанс" керівник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. -  Фігурують різні особи, але рано ще говорити про кінцеву правову оцінку їх дій"

Як зазначив Сергій Горбатюк, розслідування ускладнюється тривалим виконанням запитів про правову допомогу у Австрії і одній з офшорних країн. А також тим, що документація ТОВ «Друкарня «Новий Світ», що здійснювала скандальні виплати, знаходиться на тимчасово окупованій території у Донецьку.