У МОУ підтвердили слова Полторака про Матіоса - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 10:27

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У МОУ підтвердили слова Полторака про Матіоса

15 июля 2019г.

Начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України Олексій Чернобай 15 липня 2019 року у відповідь на запит Резонансу підтвердив інформацію, озвучену очільником МОУ Степаном Полтораком у коментері ЗМІ. Раніше керівник оборонного відомства спростував чутки про відкликання Анатолія Матіоса з посади Головного військового прокурора України.

"По закону у мене є така можливість. Але я такого рішення не приймав", - сказав міністр оборони.

ДЕ СХОВАТИСЬ МАТІОСУ?

Натомість журналіст Володимир Бойко і далі наполягав, що "9 липня 2019 року в Генеральну прокуратуру надійшов наказ міністра оборони України Степана Полторака, датований 8 липня 2019 року, про відкликання генерал-полковника юстиції Анатолія Матіоса з органів прокуратури з подальшим проходженням військової служби на посаді головного інспектора Міністерства оборони".

- Коли я 8 липня повідомив про наявність такого наказу, міністр оборони виступив зі спростуванням і запевнив журналістів, що інформація про відкликання Анатолія Матіоса, який був прикомандирований до Генеральної прокуратури й обіймав посаду головного військового прокурора, начебто, не відповідає дійсності, - написав журналіст у соцмережі. І додав: "залишається загадкою, навіщо міністру було обманювати громадськість при тому, що брехня буде миттєво викрита. Тим більше, що зрання 8 липня Степан Тимофійович зателефонував керівникові Офісу президента Андрію Богдану та повідомив, що завдання виконано й Матіос призначений на посаду, яку раніше обіймав Руслан Хомчак.

- Як говорив раніше, наказ про відкликання Матіоса Полторак видати не міг. Ніколи в історії прокуратури не було такого, щоб МОУ відкликало офіцера з військової прокуратури ще до його звільнення. Спочатку він звільняється з посади в органах прокуратури, а потім, якщо це узгоджено заздалегідь між керівниками МОУ і ГПУ, направляється у розпорядження оборонного відомства для подальшого проходження військової служби. Якщо МОУ такий офіцер не потрібен або той не бажає продовжувати військову службу - його подають відразу на звільнення, - сказав у коментарі Резонансу 15 липня експерт з питань військової юстиції Анатолій Маркевич.

Правник також зауважив, "якщо і був якийсь документ, то максимум - лист Луценку з проханням відрядити Матіоса".

Неофіційні джерела Резонансу розповідають, що головного військового прокурора помітили під час проходження військово-лікарської комісі. "Зазвичай, ВЛК проходять перед звільненням із військової служби", - зауважив співрозмовник видання.

КОЛИ ВІЙСЬКОВІЙ ПРОКУРАТУРІ НЕМА ЧОГО РОБИТИ