09 грудень 2024, Понеділок, 03:24

Де сховатись Матіосу?

9 Липня 2019г.

Обрання Президентом України В. Зеленського поставило перед пристосуванцями при владі важке завдання – де сховатись, щоб втримати в руках хоча би частку владних повноважень, пересидіти часи кардинальної заміни влади, яка очікується після дострокових виборів українського парламенту. Таке завдання стоїть і перед видатним з пристосуванців при любій владі – А. Матіосом.

У 2007 році щоб вислужитись перед Віктором Ющенком та керівником його Секретаріату Віктором Балогою він порушив кримінальну справу відносно тодішнього Міністра юстиції України Олександра Лавриновича. Саме після цього розпочалась його карколомна і стрімка кар’єра, а Лавриновича відправили у відставку.

Але вже у 2010 році, коли прийшов до влади Віктора Янукович і Лавринович знову повернувся до уряду, Матіосу, щоб залишитись у провладній орбіті, довелось вимолити в нього пробачення...

Злі язики кажуть, що довелось навіть клякнути на коліна і сльозу пустити. Але допомогло! Був прощений, щоправда, довелось залишити солодку і вигідну посаду в Головному управління «К» СБУ, і певний час посидіти на нічого не значущій посаді радника голови Вищого адміністративного суду.

З часом знайшов собі нового владного господаря і був узятий до адміністрації президента Януковича на досить впливову посаду.

2014 року йому знову вдалось неможливе – в розпал подій на Майдані домігся відрядження з АПУ до СБ України. Кілька місяців тихенько пересидів без будь-якої посади, за цей час знову знайшов впливових покровителів у владі та був призначений заступником генерального прокурора.

КОЛИ ВІЙСЬКОВІЙ ПРОКУРАТУРІ НЕМА ЧОГО РОБИТИ

І ось знову зміна влади. Матіос добре розуміє, що за кілька місяців може бути звільнено усе керівництво генпрокуратури, в тому числі й він.

Тому заздалегідь він спробував подати себе, як потенційного нардепа, але жодна політична сила не побажала включати його до прохідної частини списку. Бо одне його прізвище серед кандидатів здатне позбавити будь-яку партію 1-2 відсотків на виборах. А цього жодна політструктура собі дозволити не може навіть за великі гроші.

Як не намагається він знайти підходи до команди нового Президента, його ніхто не хоче брати на яку значущу посаду - надто вже одіозна персона.

За чутками, топтав доріжку навіть до СБУ, намагаючись підлаштуватись під тво голови відомства Івана Баканова - або заступником, або до найпривабливішого Главку «К». Утім, нове керівництво спецслужби, мабуть, не схотіло забруднюватись.

Цікавий, і можливий варіант «парасольки» для Матіоса в Міністерстві оборони України нещодавно оприлюднив відомий інсайдерською інформацією журналіст Володимир Бойко.

Диму без вогню не буває...

У цей саме час Матіос також раптом згадав за свою військову присягу та військовий статус.

Схоже на психологічну підготовку свого можливого переходу з ГПУ в МОУ. Йому потрібно пересидіти якійсь час будь-де, щоб зовсім не пропасти з влади. Без посади він ніхто.

Генеральна інспекція Міністерства оборони завжди була місцем заслання неугодних або відстійником для непотрібних. Місце не хлібне, не престижне, але і таке підійде, якщо на більш значущі посаді не беруть.

Степан Полторак, як і Матіос, вірні слуги Петра Порошенка. Загальна біда – втрата колишньої влади, об’єднує навіть колишніх опонентів.

Тому Полторак в останні місяці перед неминучим звільненням міг би призначити його в інспекцію. У нового Міністра оборони теж не відразу до інспекції руки дійдуть.

КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ У ВІЙСЬКОВІЙ РОЗВІДЦІ ПІД ЗАВІСОЮ КОНСПІРАЦІЇ

Буде час у Матіоса пошукати серед нової влади собі іншого патрона, якому продатись дорожче за нову посаду...

Але обов'язковою умовою для цього є попереднє звільнення Матіоса генпрокурором з нинішньої посади. Луценко ще при владі, можна з ним спробувати вирішити питання про призначення на своє місце особисто відданої Матіосу людини і через того продовжувати фактично керувати військовою прокуратурою з інспекції МОУ.

Усім відомо, що найближче оточення Матіоса у головній військовій прокуратурі є відданим особисто йому. Може при зміні генпрокурора такому "матіосику" вдасться певний час утриматись в посаді?!

Проте, щось у «Толі-тепловізора» не склалось.

Скоріш за все саме Юрій Луценко скрутив йому дулю і порушив задуману тим "оперативну комбінацію" із ховання у кущах в Міноборони.

У кулуарнах давно розповідають про напружені стосунки між Луценком і Матіосом. Останньою краплиною, начебто, стала підозра у зливі Матіосом інформації щодо «Укроборонпрому» за обіцяну в майбутньому посаду генпрокурора.

ЧЕРГОВЕ НОУ-ХАУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ВІД МАТІОСА

Жодному керівнику не сподобається, коли підлеглий за спиною копає йому яму...

Відтак Полторак лише озвучив провал задуманого Матіосом гамбіту. Знайти привабливий «кущик» в МОУ, під якім можна було би пересидіти лихі часи, Матіосу поки що не вдалось.

Є ще варіант загальними зусиллями зіштовхнути з посади Романа Трубу, якого Матіос вважає крадієм посади в нього. Раптом вдасться туди пролізти?!

Матіос проявив себе, як "особа із хребтом", якій однаково гнеться в усі боки. Він здатен служити будь-якій владі і з легкістю змінює принципи залежно від того, кому служить.

Тому слід чекати інших проявів пошуку зручного "кущику", де йому можна буде на певний час сховатись, щоб потім знову "перевзутись у повітрі"... і спробувати вхопити кусень влади.

Чекаємо, чи знайде він того, хто не погребує забруднитись.

Влада, як відомо, дуже брудна справа.

ГЕНЕРАЛЬСЬКЕ ЗВАННЯ, ЯК ПОДАРУНОК

Анатолій Маркевич Закінчив із відзнакою у 1982 році військово-юридичний факультет Військового Інституту. У 1982-1991 роках працював на різних посадах у військових прокуратурах Збройних Сил СРСР. У 1992-2005 роках - в системі військових прокуратур Генеральної прокуратури України. Пройшов службові сходинки від слідчого військової прокуратури гарнізону (армії) до заступника військового прокурора Центрального регіону України, полковник юстиції запасу, почесний працівник прокуратури України, ветеран прокуратури України. З 2006 року адвокат в м. Києві.