У Труби твердять, що не цікавляться джерелами інформації журналістів - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 01:32

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У Труби твердять, що не цікавляться джерелами інформації журналістів

24 октября 2019г.

Державне бюро розслідувань є партнером для всіх журналістів-розслідувачів і ніколи не піде на кроки, які обмежують їх права і свободи.

Про це йдеться у повідомленні ДБР, передає Резонанс 24 жовтня 2019 року.

У відомстві твердять, що "усі дані, що затребують слідчі ДБР у «Радіо свобода», стосуватимуться виключно матеріалів програми «Схеми: корупція в деталях» – «Mr. Petro Incognito. Таємна відпустка президента Порошенка», які допоможуть у розслідуванні кримінального провадження щодо імовірного незаконного переправлення через державний кордон колишнього Президента України, інших службових осіб."

- Зважаючи на вважливість проведення об’єктивного, незалежного, професійного досудового розслідування щодо дій п’ятого Президента України, розраховуємо, що «Радіо свобода» піде на співпрацю з ДБР, - акцентували у Романа Труби. - Враховуючи, що Петро Порошенко не надає показів, для встановлення всіх обставин у рамках цього провадження нам потрібна ваша допомога. Зокрема, покази знімальної групи щодо тих подій. Інформація, яку з’ясували журналісти, має бути оформлена в рамках кримінального провадження.

Також у ДБР наголосили, що "ніколи не збирали та не будемо збирати конфіденційні дані про журналістів. У тому числі, ДБР не цікавить джерела отримання інформації журналістами. Також ми не збираємося проводити обшуки. Ми прагнемо лише конструктивної співпраці з представниками ЗМІ і наявності якісних журналістських розслідувань, адже маємо спільну мету – притягнення винних до відповідальності".

ЯК ДБР ПЕРЕШКОДЖАЄ ЗАКОННІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ЖУРНАЛІСТІВ

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва надав слідчим ДБР дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми «Схеми: корупція в деталях» (спільного проєкту Радіо Свобода і каналу «UA:Перший»), які готували розслідування «Mr. Petro Incognito» – про таємну відпустку Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане у січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької.

Згідно з рішенням суду, якщо редакція не надасть правоохоронцям зазначену інформацію, то суд за клопотанням слідчих ДБР «має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку».