» У Венедіктової твердять, що кадрова комісія “повноцінно розпочала свою роботу”

11 серпень 2022, Четвер, 14:31

У Венедіктової твердять, що кадрова комісія “повноцінно розпочала свою роботу”

17 Квітня 2020г.
ОГП
Архів

Кадрова комісія з розгляду дисциплінарних скарг у І кварталі 2020 року провела 8 засідань, на яких розглянуто 86 питань порядку денного. Загалом із початку діяльності на розгляд  комісії надійшло  453 дисциплінарні скарги. За результатами їхнього розгляду відкрито 166 дисциплінарних проваджень. У 287 скаргах членами кадрової комісії прийняті рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження.

Про це інформує Резонанс 17 квітня із посиланням на Офіс генерального прокурора.

За результатами розгляду питань на засіданнях кадрової комісії прийнято 48 рішень стосовно 61 особи, з яких 41 рішення про закриття дисциплінарного провадження стосовно 53 осіб та 7 рішень про накладення дисциплінарного стягнення у виді догани стосовно 3 прокурорів, звільнення з посади в органах прокуратури – 5 прокурорів.

Також у І кварталі 2020 року розглянуто 13 скарг на рішення членів кадрової комісії про відмову у відкритті дисциплінарного провадження, які залишено в силі.

В ОГП нагадали, що з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року № 113-ІХ (далі – Закон № 113-ІХ) істотних змін зазнала організація здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів.

Зокрема, зупинено до 1 вересня 2021 року дію положень Закону України «Про прокуратуру», які визначали правовий статус і повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (на даний час – орган, що здійснює дисциплінарне провадження), достроково припинені повноваження голови і членів цієї комісії.

Натомість, на виконання вимог підпунктів 7, 8 пункту 22 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-ІХ наказом Генерального прокурора від 9 січня 2020 року № 9 створено кадрову комісію з розгляду дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів (далі – кадрова комісія).

На теперішній час кадрова комісія повноцінно розпочала свою роботу, - заявляють в ОГП.

Також забезпечується представництво під час розгляду судами справ про оскарження рішень Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та кадрової комісії, з яких 12 розглядаються у Великій Палаті Верховного Суду.