» У Вільнюсі затримано екс-голову Державної продовольчо-зернової корпорації України

01 март 2021, Понедельник, 21:17

У Вільнюсі затримано екс-голову Державної продовольчо-зернової корпорації України

1 ноября 2019г.
В наручниках

Колишнього голову правління ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" 31 жовтня затримано у Вільнюсі. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Національного антікорупційного бюро України.

НАБУ з березня 2017 р. розшукувало цього екс-керівника як підозрюваного у кримінальному провадженні за фактом завдання понад 60 млн дол. США збитків підприємству.

Дії підозрюваного кваліфікуються за ч.3 ст.28, ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч.3 ст.28, ч.4 ст.368 ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою") Кримінального кодексу України.

За даними слідства, представник міжнародного зернотрейдера та посадовці ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належало держкомпанії, через низку компаній було поставлено в Саудівську Аравію.

Постачання відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам. В результаті ДПЗКУ кошти не отримала, зазнавши збитків у розмірі понад 60 млн дол. США.

Розслідувати наведені факти детективи НАБУ розпочали в липні 2016 р. Дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі 60 тис. дол. США. Справи стосовно ще двох осіб — радника голови правління ПАТ "ДПЗКУ" та представника міжнародного зернотрейдера — скеровані до суду. Ще одну особу оголошено в розшук.