Уряд Австрії підтвердив видачу Фірташа у США - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

15 июль 2020, Среда, 11:48

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Уряд Австрії підтвердив видачу Фірташа у США

16 июля 2019г.

Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Про це повідомляє DW із посиланням на прес-службу міністерства юстиції Австрії, передає Резонанс.

Таке рішення ухвалене після консультацій з міністерством закордонних справ країни з урахуванням інтересів та міжнародних правових зобов'язань Австрії.

Д.Фірташ поки залишиться в Австрії. Адвокати олігарха подали клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію.

Питання екстрадиційного арешту і подальшого доправлення українця до Сполучених Штатів наразі вирішує Земельний суд Відня. Доки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання, видачу США відтерміновано.

Нагадаємо, 25 червня Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію олігарха Д.Фірташа до США. Його затримали в Австрії в березні 2014 р. на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 млн євро і з тих пір він оскаржував свою екстрадицію в США.

Прокуратура США звинувачує Д.Фірташа у дачі хабара розміром 18,5 млн дол. за ліцензію на розробку титанових родовищ у Індії поза конкурсом. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Сполучені Штати направили до Австрії запит на екстрадицію Д.Фірташа, але 30 квітня 2015 р. Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Мін'юсту США.