» Новим керівником САП повинен стати висококваліфікований та доброчесний професіонал, – Венедіктова

29 листопад 2022, Вівторок, 07:40

Новим керівником САП повинен стати висококваліфікований та доброчесний професіонал, – Венедіктова

17 Вересня 2020г.
018(23)

16 вересня 2020 року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела зустріч з Головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом. У ході зустрічі сторони обговорили питання реформування органів прокуратури, у тому числі проведення атестації місцевих прокуратур.

Про це повідомляє Резонанс 17 вересня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Посол ЄС в Україні привітав прокуратуру із завершенням реформування регіонального рівня та початком роботи обласних прокуратур. Дипломат запевнив, що Європейський Союз готовий і надалі підтримувати такі позитивні зміни.

- Наша мета – зберегти доброчесних професіоналів. У Офісі Генерального прокурора атестацію не пройшли 63%, на обласному рівні – 27%, вважаю таку динаміку позитивною. Враховуючи отриманий на цих етапах досвід, ми невдовзі розпочинаємо атестацію прокурорів місцевих прокуратур. І на цьому рівні нам важливо узгодити всі зміни з адмінреформою, щоб забезпечити доступ до правосуддя, - зауважила Генпрокурор.

Обговорюючи проведення атестації регіональних прокуратур, сторони погодилися, що у тісній співпраці зможуть забезпечити необхідний рівень безпеки у зв’язку з загрозою поширення коронавірусної хвороби. Наразі робота над пошуком оптимального рішення триває.

У ході зустрічі сторони також зосередилися на питанні конкурсного добору на вакантну посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

- Конкурс на зайняття цієї посади має пройти максимально прозоро, а новим керівником САП повинен стати висококваліфікований та доброчесний професіонал, - наголосила Венедіктова.

Генпрокурор додала, що звернулася до парламентарів з проханням визначитися з сімома представниками Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Ще чотирьох членів комісії вже обрано Радою прокурорів України.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.