» ВРП відсторонила суддю із Закарпаття від здійснення правосуддя

05 грудень 2022, Понеділок, 00:15

ВРП відсторонила суддю із Закарпаття від здійснення правосуддя

18 Лютого 2020г.
ВРП

Вища рада правосуддя на засіданні 18 лютого розглянула клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика від здійснення правосуддя.

Клопотання надійшло до ВРП 11 лютого, повідомляє Резонанс із посиланням на управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП. У розгляді питання взяла участь представник Офісу генерального прокурора Наталя Висоцька.

Як поінформував доповідач, із доданих до клопотання матеріалів вбачається, що 25 березня 2019 р. Тулику І.І. керівником САП Холодницьким Н.І. вручено повідомлення про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Холодницьким Н.І. 29 травня складено повідомлення про підозру Тулика І.І. у вчиненні правопорушень, передбачених ч.3 ст. 368, ч.2 ст.369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди) КК України, яке було вручено йому того самого дня.

Наразі кримінальне провадження стосовно Тулика І.І. перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

Представник Офісу генерального прокурора підтримала клопотання про тимчасове відсторонення Тулика І.І. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Водночас Тулик І.І. подав до Вищої ради правосуддя заперечення, в яких стверджує про відсутність доказів його винуватості та ризиків, якими у клопотанні мотивована необхідність відсторонення судді від здійснення правосуддя.

ВРП вирішила задовольнити клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та тимчасово відсторонити І.Тулика від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження стосовно нього.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram