» Втрати активів “Вектор Банку” сягають 170 млн грн, – Бабіков

01 грудень 2022, Четвер, 08:03

Втрати активів “Вектор Банку” сягають 170 млн грн, – Бабіков

2 Червня 2020г.
241028

Згідно висновку судово-економічної експертизи, втрата активів (збитків) ПАТ "Вектор Банк" становить загальну суму 169 789 056, 54 грн. При врахуванні необґрунтованої видачі коштів та неможливості подальшого погашення заборгованості та реалізації заставного майна за кредитними договорами укладеними з 7 юридичними особами. Про це у відповідь на запит Резонансу 2 червня повідомив перший заступник Директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков.

Як інформував Резонанс, 29 травня слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань, в рамках кримінального провадження, зареєстрованого за матеріалами Головного оперативного управління ДБР, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру щодо заволодіння чужим майном на суму понад 28 млн грн ексголові наглядової ради "Вектор Банку" (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Встановлено, що з 2015 року посадові особи банку, зокрема голова наглядової ради, започаткували механізм протиправної діяльності, за яким працівниками банку видавались кредити підконтрольним суб'єктам господарської діяльності. Надалі, шляхом складання фіктивних договорів купівлі-продажу цінних паперів, отримані в такий спосіб кредитні кошти перераховувались на рахунки пов’язаних з банком суб’єктів підприємницької діяльності, виводились у готівку та привласнювались учасниками злочинної схеми.

Далі через укладення фіктивних договорів купівлі-продажу цінних паперів, отримані від ПАТ "Вектор Банк" кошти були перераховані на рахунки пов’язаних з банком суб’єктів підприємницької діяльності та у подальшому розподілені між учасниками злочинної схеми.

Санкція ст. 191 ч. 5, яка інкримінується топ-менеджерам ПАТ "Вектор Банк", передбачає позбавлення волі терміном до 12 років з конфіскацією майна.

Як нагадаує Резонанс, за даними Національного банку України, власником 100% акцій "Вектор Банку" був Андрій Перкаль. Також засновник IT-компанії Digital Space, що розробляє програмне забезпечення для банківського сектора. 2012 року він також був акціонером і головою наглядової ради "Альпарі Банку", але 2013-ого вийшов зі складу його акціонерів.

2 березня 2017 року правління НБУ прийняло рішення "Про віднесення ПАТ "Вектор Банк" до категорії неплатоспроможних". Після віднесення "Вектор Банк" до категорії проблемних було виявлено факти невідображення ним у бухгалтерському обліку документів клієнтів, що не виконані у встановлений законодавством строк.

Експерти раніше заявляли, що банк "поклали шляхом виведення активів за лівими угодами до афелірованних структур".

НАЧАЛЬНИКА ЦЕНТРАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ УКРЕКСІМБАНКУ ЗАПІДОЗРИЛИ У ЗАВОЛОДІННІ ПОНАД 1 МЛН ГРН (ОНОВЛЕНО)