» Як Діденко “злила” справу Сакварелідзе

29 червень 2022, Середа, 23:00

Як Діденко “злила” справу Сакварелідзе

16 Березня 2020г.
IMG_0829(3)

20 листопада 2019 року Городоцький районний суд повернув прокурору відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області "обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12018140000000076, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 24.01.2018 на ОСОБА_1 за ст.293, ч. 2 ст.332, ч. 2 ст.342, ч. 1 ст.343 КК України".

Попри те, що цю ухвалу можна було оскаржити до Львівського апеляційного суду протягом 7 днів із дня її проголошення, прокурор Львівщини Ірина Діденко "забула подати апеляцію".  При тому, що 9 вересня серпня 2019 року апеляційний суд Львівської області вже скасував попередню ухвалу про повернення згаданого обвинувального акту. Про це пише Резонанс 16 березня 2020 року із посиланням на ЄРДР та інформацію власних джерел.

Компетентний співрозмовник пов‘язує таку "забудькуватість" львівської прокуратури із призначенням торік у жовтні очільником облпрокуратури колишньої підлеглої Сакварелідзе у ГПУ - Ірини Діденко.

"Саме для цього цю панночку і призначали на Львівську область.

Саме за таким механізмом: повернення обвинувального акту та закриття кримінального провадження, за погодженням із Рябошапкою, який дуже хотів бачити Давіда своїм заступником, Але із наявною справою - це було б не комільфо. Хоча той же Касько, будучи вже першим заступником генпрокурора, судився із прокуратурою за службову квартиру, яку він сам же і викрав", - твердить наше джерело.

КВАРТИРНИЙ ПРОЙДИСВІТ

Резонанс публічно звертається до Ірини Діденко з проханням прокоментувати цю інформацію. Хоча, зазвичай, прокурор Львівської області уникає питань "про зв’язки з Сакварелідзе".

Так, 21 жовтня минулого року, за відомостями ЗМІ, "новоспечений прокурор Львівщини провела закриту зустріч з громадськістю, після чого обіцяла провести брифінг, який, фактично так і не відбувся".

Кореспондент “Четвертої студії” зазначив: "Попри плановість заходу сьогодні, 21 жовтня, на місці події склалось враження, що нова прокурор Діденко до спілкування не готова: окрім короткого бачення своїй цілей на новій посаді, Діденко дала відповідь на заледве два питання, після чого миттєво покинула залу, де залишились збитими з пантелику близько десяти журналістів, які прийшли, аби поспілкуватись із новим прокурором області. Заклики журналістів продовжити спілкування отримали короткий коментар: “У нас нині брифінг, а не прес-конференція, до побачення”. Тож питання журналістів 4studio про стосунки новопризначеної прокурорки з одіозним екс-прокурором Одещини Давідом Сакварелідзе залишились без відповіді".

До речі, саме на 21 жовтня було призначено підготовче судове засідання у справі Сакварелідзе у Городоцькому районному суді Львівської області.

НА ЦЬОМУ МІСЦІ БУЛА ПРОКУРАТУРА…

Нині у соцмережах Сакварелідзе називають одним із вірогідних кандидатів на посаду очільника Офісу генерального прокурора".

- Знову юзають прізвище Сакварелідзе в якості потенційного очільника ОГП, бо нема вітчизняних "достойників". З огляду на те, що залишилося від прокуратури після "реформаторів", факт незнання людиною української мови й українського законодавства значення не матиме. Добивати систему зможе будь-хто, а найкраще - далека від предмету людина, - написала у Facebook легендарна слідча прокуратури Галина Климович.

Сакварелідзе, у свою чергу, це спростовую.

ІЛЮЗІЯ «РЕФОРМ» В ПРОКУРАТУРІ