21 травень 2024, Вівторок, 19:08

Зареєстровано законопроект голови ВРУ про відновлення повноважень НАЗК

3 Листопада 2020г.
Дмитро Разумков

2 листопада 2020 року у Верховній Раді зареєстрували проект Закону № 4304 «Про відновлення дії окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України».

Ініціатором законопроекту є голова ВРУ Дмитро Разумков.

Проектом передбачається внесення змін до Закону України «Про запобіганні корупції», якими пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції.

Зокрема, НАЗК має вести облік та оприлюднювати декларації, здійснювати їх контроль та перевірку, моніторити спосіб життя декларантів і отримати доступ державних реєстрів.

Нацагентство також має отримати право одержувати в установленому законом порядку за письмовими запитами від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, необхідну інформацію у тому числі із обмеженим доступом.

Уряду пропонують доручити розробку законопроекту щодо «особливостей правових та організаційних засад функціонування системи запобігання корупції щодо суддів, а також механізму притягнення їх до відповідальності».

Зазначимо, у законопроекті немає норм про розпуск чинного складу КСУ, яка у законопроекті Президента України Володимира Зеленського.