» Заступники генпрокурора та депутат Ради допомогли міжнародному шахраю кілька років вважатись мертвим

28 червень 2022, Вівторок, 21:13

Заступники генпрокурора та депутат Ради допомогли міжнародному шахраю кілька років вважатись мертвим

5 Червня 2019г.
Malinovskiy-zhulik

Підписи і накази заступників генерального прокурора України Дмитра Сторожука і Юрія Столярчука допомогли міжнародному шахраю Дмитру Малиновському кілька років вважатись мертвим.

Про це йдється у сюжеті програми "Наші гроші з Денісом Бігусом", передає Резонанс.

На момент інсценування смерті Д.Малиновський був основним підозрюваним у кількох кримінальних справах в Україні: шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, фіктивному замінуванні суду та підробці документів.

Між двома фінансовими аферами Д.Малиновський інсценував власну смерть, підробивши свідоцтво. Допомогли йому в цьому мати і дружина. Суд 12 травня 2015 р. задовольнив їхній позов про визнання смерті, виходячи із наявності свідоцтва про смерть і факту, що родина здійснила поховання. Рішення ухвалила суддя Юлія Свячена.

Водночас на початку 2016 г. прокуратура разом зі слідчими Національної поліції провели обшук вдома у батьків Д.Малиновського. На одному з вилучених телефонів знайшли закриту абонентську групу, в якій Малиновський спілкувався з батьками.

Окрім повідомлень він надсилав відео і фото замку у Франції, який придбав у 2015-му через люксембурзьку фірму і який пізніше арештували французькі жандарми. Також знайшлись навіть свідки, які бачили Д.Малиновського живим у Каннах.

Із цими доказами прокурори пішли до суду оскаржувати рішення першої інстанції про його смерть. Але за тиждень до судового розгляду, 7 липня 2016 р., заступник генпрокурора Дмитро Сторожук змінив групу прокурорів у двох перших кримінальних провадженнях щодо Д.Малиновського. Потім кримінальне провадження за підозрою у підробці документів і фіктивному замінуванні суду взагалі закрили.

На засіданні Апеляційного суду Одеси прокурор Олександр Козуб, який прийшов з довіреністю від іншого заступника генерального прокурора Юрія Столярчука, відмовився оскаржувати смерть Д.Малиновського.

Він аргументував свої дії відсутністю доказів смерті Д.Малиновського і закриттям кримінального провадження:  "На сьогоднішній день ГПУ відмовляється від апеляційної скарги, у зв'язку із закриттям кримінального провадження. Нових обставин, які б спростовували факт смерті Малиновського, на цей час не встановлено".

Журналісти також зазначають, що 6 червня 2016 р., за місяць до зміни складу групи прокурорів, на ім'я генпрокурора Юрія Луценка надійшов лист від депутата Верховної Ради від БПП Володимира Ар’єва. У листі, зокрема, стверджувалось, що Д.Малиновський не має відношення до кримінальних справ, які сфабриковані проти нього екс-регіоналами, та й узагалі Д.Малиновський давно помер.

Сам В.Ар’єв спочатку розповів журналістам, що кілька разів зустрічався з Д.Малиновським у Стразбурзі у 2016 р.: "Він приїжджав до мене кілька разів у Страсбург. Мені його представили як людину, яку, скажімо так, переслідують в Україні, і потім я вже дізнався, що це за людина, і перестав з ним спілкуватись. Уже мені сказали, що він аферист".

З цих пояснень журналісти роблять висновок, що депутат направив в ГПУ лист про смерть Д.Малиновського вже після того, як особисто бачив його живим. Але тверджень з листа про смерть свого співрозмовника нардеп під час інтерв’ю не пригадав. Наступного ж дня В.Ар’єв озвучив ЗМІ трохи іншу версію.

Під час другого інтерв’ю нардеп повідомив, що Д.Малиновський представився йому іншою людиною – адвокатом Д.Малиновського. А лист про смерть Д.Малиновського нардеп переправив до ГПУ, бо повірив у логічно викладені факти у звернені.

За словами депутата, Д.Малиновський пропонував йому за ці послуги "певні преференції", але депутат відмовився і вирішив допомогти безкоштовно.

Зрештою, Генеральна прокуратура оскаржила факт смерті Д.Малиновського тільки у серпні 2017 р. Тобто, аж через півтора роки після того, як на обшуках прокурори в перших справах знайшли беззаперечні докази того, що Д.Малиновський живий, наголошують журналісти.

Це оскарження сталося у той час, коли підозру Малиновському готувала столична прокуратура у справі про заволодіння 12 млн євро на поставці продукції державному Одеському припортовому заводу. Саме столична прокуратура ініціювала міжнародний розшук Д.Малиновського у серпні 2017 р.

Малиновського затримали його у 2018 р. у Франції. Увагу французьких правоохоронців привернула купівля середньовічного замку Шато де Ларошпо у Бургундії за 3 млн євро. При обшуку у Д.Малиновського вилучили вінтажний Ролс Ройс і три картини Сальвадора Далі.