» СЗР має ефективно супроводжувати політичний діалог щодо повернення окупованих територій, – Зеленський

10 грудень 2022, Субота, 10:20

СЗР має ефективно супроводжувати політичний діалог щодо повернення окупованих територій, – Зеленський

9 Червня 2020г.
2

Президент України Володимир Зеленський представив колективу Служби зовнішньої розвідки нового голову - Валерія Кондратюка.

Про це пише Резонанс 9 червня із посиланням на Офіс Президента України.

Указ про призначення Кондратюка глава держави підписав 5 червня.

Зеленський висловив переконання, що під керівництвом Кондратюка Служба зовнішньої розвідки посилить свою спроможність захищати національні інтереси в умовах гібридної війни проти України.

Президент також акцентував, що пріоритетами у діяльності Служби зовнішньої розвідки мають стати ефективне виявлення потенційних загроз і викликів, допомога в поверненні тимчасово окупованих територій України, захист національних економічних інтересів, сприяння оборонно-промисловому комплексу, протидія ворожим інформаційним операціям та захист українців за кордоном.

- Розвідка має ефективно виявляти всі потенційні загрози та виклики українським інтересам і протидіяти їм. Здобування попереджувальної інформації щодо планів і намірів ворогів нашої державності, незалежності, нашого суверенітету – це ключова функція розвідки, – сказав Зеленський.

За його словами, також служба має ефективно супроводжувати політичний діалог щодо повернення окупованих територій.

- Чекаю від служби розвідувальну інформацію для вироблення оптимальної переговорної позиції України як у Мінську, так і під час засідання в Нормандському форматі. Ви маєте докласти всіх зусиль для збереження міжнародної підтримки України, –  додав глава держави.

Зеленський акцентував увагу нового голови СЗР на питанні захисту національних економічних інтересів України й наголосив, що гальмування невигідних нашій країні проектів має бути точкою зосередження зусиль розвідки.

Служба також має сприяти українському ОПК в розробці й виробництві власних зразків озброєння та військової техніки.

- Науково-технічна інформація, здобута в інтересах українських підприємств, – це технологічний прорив нашої промисловості та нові робочі місця для громадян України, – зауважив Президент.

Не менш важливим є виявлення, запобігання та протидія ворожим інформаційним операціям. Крім того, СЗР має опікуватися захистом українців за кордоном в умовах глобальних потрясінь, передусім пандемії коронавірусу, а також від посягань терористів і міжнародної злочинності.

«Виконання цих завдань потребує оптимізації організаційної структури, всіх аспектів розвідувальної діяльності та професійної підготовки співробітників української зовнішньої розвідки. Валерію Віталійовичу, доручаю вам професійно реформувати Службу зовнішньої розвідки України, запровадивши сучасні моделі управління розвідувальною діяльністю, персоналом і стратегічними комунікаціями», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент закликав працівників СЗР ніколи не втрачати віри у свій народ і нашу державу.

«Залишайтеся мужніми та непохитними у своїй відданості в служінні народу України. Україна ніколи не залишить і не відмовиться від своїх синів та доньок», – наголосив Глава держави.

Зі свого боку новий керманич СЗР наголосив, що пріоритетами в його діяльності є зміцнення агентурного апарату, покращення роботи інформаційно-аналітичних підрозділів, розвиток кібер- та технічної розвідки, вдосконалення матеріально-технічної бази, соціальний захист працівників служби та членів їхніх сімей.

ЗАСТУПНИК ГЛАВИ АП ГЕНЕРАЛ-ЛЕЙТЕНАНТ КОНДРАТЮК ПОДАВ У ВІДСТАВКУ, — ЗМІ

Як нагадує Резонанс, торік у квітні відповідальний за спецслужби заступник голови Адміністрації президента генерал-лейтенант Валерій Кондратюк подав у відставку.

"Останні дії президента говорять про те, що він вважає себе одноосібним захисником країни. Він також вважає, що тільки він особисто забезпечив дипломатичну підтримку. Це далеко не так. Це образливо чути не тільки для мене, але і для тисяч військових, які зберігають мир, а також для десятків і сотень дипломатів, які служать на благо України", - йшлося у коментарі для ЗМІ  Кондратюка.

КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ У ВІЙСЬКОВІЙ РОЗВІДЦІ ПІД ЗАВІСОЮ КОНСПІРАЦІЇ