14 червень 2024, П'ятниця, 12:19

ДБР оголосило підозри керівникам митних постів “Одеса” та “Іллічівськ”

14 Травня 2020г.
002 (2)

14 травня слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівникам митних постів "Одеса" та "Іллічівськ" Одеської митниці Держмитслужби в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Про це Резонансу повідомили у ДБР.

За неофіційними даними, правоохороніцям вдалося задокументувати три корупційні епізоди на митному пості "Одеса" і ще два - в "Іллічівську".

За попередньою інформацією, посадовці митниці вимагали та систематично одержували неправомірну вигоду за нестворення штучних перешкод при розмитненні контейнерів, зокрема проведенні додаткового догляду вантажу, що розмитнюється.

КЕРІВНИК МИТНОГО ПОСТУ ІЛЛІЧІВСЬК «ПОГОРІВ» НА ХАБАРІ ДЛЯ НАЧАЛЬНИКА ОДЕСЬКОЇ МИТНИЦІ

Нагадаємо, за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора та оперативного супроводження УСБУ в Одеській області, 13 травня слідчими Державного бюро розслідувань затримано в.о. начальника відділу одного з митних постів Одеської митниці Держмитслужби під час одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Правоохоронці затримали посадовця митного поста під час одержання частини неправомірної вигоди в розмірі 1,3 тис дол.

Слідчі ДБР затримали митника у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час одержання ним чергової частини неправомірної вигоди у сумі 1 300 доларів США.

Також повідомлялось, що слідчі ДБР перевіряють причетність до скоєних злочинів осіб керівного складу Одеської митниці.

ОДЕСЬКА МИТНИЦЯ: БІГ КОЛОМ РЕФОРМ

14 травня Служба безпеки України заявила, що підозрює керівництво Одеської митниці Держмитслужби в організації масштабної корупційної схеми при розмитненні товарів.

- Оперативники спецслужби встановили, що в оборудці були задіяні начальники відділів митного оформлення постів «Одеса» та «Чорноморськ». Перший з них вимагав 100 доларів США з кожного контейнеру за доставку вантажів на внутрішню митницю без додаткових заходів контролю. У разі згоди компанія-імпортер вносилась до списку і надалі її контейнери за обумовлену плату безперешкодно проходили митний контроль, - йдеться на сайті СБ України. - Надалі вже посадовець посту «Чорноморськ» створював комерсантам штучні перешкоди при розмитненні товарів через затягуванні їх оформлення. Для розблокування процесу начальник відділу пропонував імпортерам допомогу у заниженні вартості задекларованих вантажів. За цю «послугу» він вимагав 50-60% різниці між реальною ціною та протиправно відображеною у митних документах.

За інформацією спецслужби вартість «платежу» складала від 200 до 4000 доларів, частина грошей передавалась безпосередньо керівництву Одеської митниці.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці задокументували отримання учасниками схеми 800 американських доларів. Правоохоронці затримали начальника відділу митного посту «Чорноморськ», згідно зі ст. 208 Кримінального кодексу України, після одержання чергової частини неправомірної вигоди в розмірі 1,3 тисячі доларів США.

Наразі тривають слідчі дії за за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

КИДОК ПО-ОДЕССКИ: ВМЕСТО «ОТКРЫТОЙ ТАМОЖНИ» — РАЗБИТОЕ КОРЫТО