12 квітень 2024, П'ятниця, 11:03

До Офісу генпрокурора подано заяву про вчинення злочину, “радником т.в.о. директора ДБР та іншими службовими особами”

21 Лютого 2020г.
5e4dabd2a465b

У мережі з'явився документ від 12.02.2020, де «радник т.в.о. директора ДБР Огороднійчук В.П.» від імені Центрального апарату ДБР вказує директору ТУ ДБР в м.Полтаві укласти договір охорони об'єктів з юр.особою, що знаходяться в м.Одесі. Ці події відбуваються під час відкритих торгів, проведених відповідно до Закону про держзакупівлі. Після цього листа, 14.02.20 тендерні пропозицію учасників торгів були відхилені. Сума закупівлі 1 115 800 грн. На моє глибоке переконання, в цьому випадку має місце як мінімум факт замаху на заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі, вчинений шляхом зловживання службовим становищем та за попередньою змовою групою осіб, -  написав у Facebook ексрадник директора Державного бюро розслідувань Олег Шрам.

Він також зазначив: "Хто може входити в цю групу: співробітник «патронатної служби» Огороднійчук В.П. і його колеги; його безпосередні керівники (керівник «патронатної служби» Кормушин К.О., який не подав декларацію за минулий рік, т.в.о. директора ДБР Ірина Венедиктова); інші посадові особи ДБР; керівник або інші посадові особи відділу поліції, з яким «рекомендували» укласти договір".

Як передає Резонанс, правник виклав відповідні документи у Facebook, поінформувавши, що за цим фактом звернувся до Офісу Генпрокурора. У заяві про злочин він просить ОГП внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 15. 191 ч.5 Кримінального кодексу України.

- Як заявник, із метою всебічного і повного дослідження обставин кримінального провадження висловлюю готовність скласти план досудового розслідування, а так само сприяти його розслідування відповідно до норм процесуального законодавства, - наголосив Олег Шрам.

Наразі немає жодної публічної реакції на це повідомлення про злочин із Офісу Генпрокура та ДБР.

"Будь-яка система приречена на те, що буде загнивати, якщо не відбуватиметься самоочищення. Судова система це нам доводить найкращим чином. Самоочищення має бути всюди, і в ДБР в тому числі", - заявила 20 лютого 2020 року у першому розлогому інтерв‘ю для ЗМІ т.в.о. керманича ДБР Ірина Венедіктова. Також вона акцентувала: "Якщо я не буду робити жодних недоброчесних дій, з моєю репутацією нічого не станеться".

ЧОТИРИ ДЕПУТАТИ ВІД «СЛУГИ НАРОДУ» РАНІШЕ НЕ ПОТРАПИЛИ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ