19 березень 2024, Вівторок, 13:58

Порошенко традиційно проігнорував виклик до ДБР

29 Травня 2020г.
Архів
Архів

Попри те, що Петро Порошенко був належним чином оповіщений, 29 травня він так і не з‘явився на повторний виклик для допиту у якості свідка до ДБР. Про це заявив Резонансу керівник пресслужби Державного бюро розслідувань Максим Білоусенко.

Він нагадав, що у зв’язку з неявкою 26 травня 2020 року, відповідно до вимог ст.ст. 133, 135 КПК України Порошенко П.О. повторно викликався до Держбюро у кримінальному провадженні№ 42020000000000307, в якому досліджуються обставини переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка складається із 43 картин всесвітньо відомих художників.

ПОРОШЕНКО ДІЗНАВШИСЬ ПРО МОЖЛИВИЙ ПРИЇЗД СЛІДЧИХ ЗАЛИШИВ СВОЮ ДРУЖИНУ ТА ПОКИНУВ МУЗЕЙ, — ДБР

Крім цього, Порошенко викликався до ДБР о 12 год. 00 хв. 29 травня для допиту у якості свідка у кримінальному провадженні № 62020000000000456, за фактом можливого незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, що може заподіяти істотної шкоди державним інтересам.

ОПРИЛЮДЕНІ МАТЕРІАЛИ ПРО НАЧЕБТО ВПЛИВ БАЙДЕНА НА ПОРОШЕНКА ДО ДБР ПОКИ НЕ ПОТРАПИЛИ

У свою чергу компетентний експерт, наближений до судової влади переконує Резонанс, що "розпочате розслідування за фактом незаконного прослуховування розмов Порошенка-Байдена свідчить про те, що слідчими ДБР таки встановлено спосіб фіксування та одержання інформації між зазначеними особами".

І що найгірше для Порошенка, мова йде про порушення особистих прав на недоторканість приватного життя не лише громадянина США, а й державного діяча вказаної держави. А це вже юрисдикція і правоохоронних органів США, -  заявило джерело у правоохоронних органах.

Інший компетентний експерт, наближений до дипломатичних кіл, у відповідь на питання Резонансу щодо взаємодії України та США у цьому розслідуванні зазначив: "Насправді, тут немає чого коментувати. Існують канали правової допомоги між Україною та США. Якщо у якоїсь зі сторін є питання - то комунікація здійснюється саме через запити про правову допомогу, а не в режимі ток-шоу, як дозволяє собі дехто робити в угоду інтересам третіх держав чи осіб".

Нагадаємо, адвокати Порошенка напередодні оголосили, що допит 29 травня не відбудеться, оскільки виклики у форматі «відосиків» на сайті ДБР не передбачені Кримінально-процесуальним кодексом України.

Слідчі ДБР не змогли із дотриманням закону вручити повістки. Вони намагались запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням «відосика» на сайті ДБР з тим, щоб вважати це належним сповіщенням свідка. Цього не буде. Петро Порошенко безумовно не буде розглядати це як законний спосіб виклику на допит у якості свідка, ця практика не має бути запроваджена в Україні. Ні щодо Порошенка, ні щодо будь-кого іншого. Якщо свідки хочуть, щоб до них з’являлись на допит свідки – будь ласка, вручайте повістки із дотриманням закону, – цитує слова адвоката Іллі Новікова сайт Європейської солідарності.

КПК передбачає, що повістка має бути вручена за три дні до дати явки на допит. При цьому при цьому КПК чітко встановлює, що при обрахунку цього терміну перший день не враховується. Тому якщо людину викликають, наприклад, на 29 травня, повістка має бути вручена не пізніше ніж 25 травня. А ми знаємо, що всі ці протизаконні дії почалися лише вчора. Нагадаю, що в Україні все ще діє Конституція, відповідно до Конституції державні органи повинні діяти чітко і в порядку, передбаченому Конституцією і законами. А ніхто з громадян не може бути примушений виконувати вимоги, які не грунтуються на нормах закону, – додав інший захисник Ігор Головань.

ВЕНЕДІКТОВА ПОБАЧИЛА КРИМІНАЛ У ПРИЗНАЧЕННІ ПОРОШЕНКОМ СУДДІВ ВЕРХОВНОГО СУДУ