» Справа за фактом зловживань посадовцями Мінекології “висить”, бо детективи НАБУ не змогли надати доказів, – Холодницький

30 июль 2021, Пятница, 16:22

Справа за фактом зловживань посадовцями Мінекології “висить”, бо детективи НАБУ не змогли надати доказів, – Холодницький

27 сентября 2019г.
Снимок экрана 2019-09-27 в 17.58.00

Заступник Генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє, що ані колишній віце-президент США та один з кандидатів на майбутніх президентських виборах Джо Байден, ні його син Хантер поки не допитувались у справі щодо можливих зловживань посадовцями Міністерства екології. Про це він заявив в ефірі Радіо НВ, передає Резонанс із посиланням на УНІАН.

За словами Холодницького, антикорупційні органи продовжують розслідування справи за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології.

-  У цьому провадженні не фігурує ні Микола Злочевський, ні Джо Байден. Воно звучить формально так: за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології... Станом на зараз Байдени – ні батько, ні син - у рамках цього провадження, що в нас є, не допитувались та не викликались, - сказав керівник САП.

Холодницький нагадав, що прокурор 1 серпня 2017 року виніс рішення про закриття цієї справи. «Рішення це було зумовлене тим, що справа вже розслідувалась близько двох років. Вона була почата не НАБУ і витребувана до створення антикорупційних органів. На жаль, тоді слідство, детективи не змогли надати жодних доказів, щоб ця справа могла мати якесь подальше завершення... Остання нарада під моїм головуванням була у травні 2017 року, де було наголошено, що по справі взагалі нічого не робиться, і прокурори дали детективам ще два місяці строку для того, щоб або показати результат, або справа буде закрита, і 1 серпня процесуальним керівником було прийнято це рішення», - повідомив Холодницький.

- Остання слідча дія датована 11 жовтня 2016 року... Після неодноразових нарад ми побачили, що слідство не рухається абсолютно, прокурор прийняв відповідне рішення, - констатував Холодницький.

За словами керівника САП, «після цього за скаргою Тетяни Чорновол в лютому чи в березні 2018 року постанова про закриття справи була скасована лише з мотивів того, що не допитана власне пані Чорновол. Станом на зараз це провадження «висить».

Холодницький пояснив, що «висить» – це означає, що по ньому активних слідчих дій не проводиться. «Детективи та прокурори не розуміють, що там зараз треба розслідувати», - сказав він.

Крім того, керівник САП зазначив, що є ухвала суду про зобов’язання закрити це провадження.

«Як воно буде далі? Я бачу, що йдуть великі спекуляції, це все починає виходити на високий рівень з приводу цього всього. Позиція проста – ми діємо за законом. Коли закривали це провадження, прокурор вчинив правильно, тому що 9 місяців не проводилось жодних слідчих дій. Воно зараз рахується і поновлено, але вже пройшло після поновлення рік та 9 місяців…», - зауважив Холодницький.

У лютому 2018 року стало відомо, що САП закрила кримінальне провадження щодо екс-глави Мінекології часів колишнього президента Віктора Януковича Миколи Злочевського.

Як інформував Резонанс, у травні 2019 року у Парижі відбулася зустріч голови української САП Назара Холодницкого з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані і відомим французьким юристом Шарлем Пратом.

Як повідомляли ЗМІ, присутній на зустрічі колишній мер Нью-Йорка, а нині адвокат Дональда Трампа Рудольф Джуліані раніше заявляв про те, що в оточенні нового президента України Володимира Зеленського перебуває низка "ворогів США й особисто Трампа".

ЛИЧНЫЙ ЮРИСТ ТРАМПА: «УКРАИНСКИЙ СГОВОР И ВРАГИ В ОКРУЖЕНИИ ЗЕЛЕНСКОГО»