19 березень 2024, Вівторок, 12:49

За заявою Левіна розпочато розслідування щодо Трепака (документи)

3 Липня 2020г.
N 7290 29574491

На виконання ухвали Печерського районного суду Києва від 13 травня 2020 року Офісом Генерального прокурора до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості до ЄРДР на підставі заяви Олексія Левіна за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України.

Про це пише Резонанс 3 липня із посиланням на отримані документи.

Згідно витягу з ЄРДР, 5 червня ухвала Печерського суду столиці надійшла до Офісу Генпрокурора. Цього ж дня було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань "за заявою Левіна О.О. за фактом перевищення службових повноважень заступником Генерального прокурора Трепаком В.М., який 18.03.2020 року під час відвідування Левіна О.О. в ІТТ СБ України в м. Києві та Київській області примушував останнього до надання викривальних показів".

«РОБОТА НЕ БУЛА СИСТЕМНОЮ І РЕЗУЛЬТАТИВНОЮ», — ВЕНЕДІКТОВА ПРО ТЕ, ЧОМУ ЗАБРАЛА У ТРЕПАКА КУРАТОРСТВО ДВОХ ДЕПАРТАМЕНТІВ ОГП

- Під час цих відвідин, Трепак В.М. погрожував Левіну О.О., щоб він підписав заздалегідь заготовлені показання, тобто обмовив заздалегідь визначених осіб, на що Левін О.О. відмовився, - розповів Резонансу адвокат Левіна - Максим Стригун. - Також, у ході цієї розмови Левін поскаржився щодо умов утримування, а саме щодо знаходження відеокамери у його камері, на що Трепак сказав: «Коли дивишся на цю камеру, пам’ятай як помирала Катерина Гандзюк». Про факт цієї розмови Трепак розповів у ЗМІ. Поряд із цим, Левін О.О. має хворе серце, у нього стенокардія та атеросклероз коронарних судин, у зв’язку із чим у 2016-2017 роках йому проведено ряд операцій серцево-судинної системи, здійснено стентування коронарних судин. У свою чергу ВЗДССБ України, організували тільки проведення медичного огляду, але необхідне лікування не призначили.

Адвокат наголосив, що "таким чином прокуратурою та Службою безпеки України створені умови утримання Левіна О.О., що принижують його людську гідність (зйомка на відеокамеру, які він ходить в туалет), не надається належна медична допомога, щоб він постійно відчував болісні відчуття".

- Разом з цим, досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020000000001042 доручено слідчим ТУ ДБР у м. Києві, незважаючи на те, що основним фігурантом цього провадження є колишній заступник Генпрокурора. На нашу думку, це зроблено для того, щоб "поховати" справу, - твердить захисник Левіна.

У ДБР наразі утримуються від коментарів.

У свою чергу ще один адвокат Левіна - Ігор Мокін твердить, що "Трепак поза процесуальних дій відвідував Левіна в СІЗО Бургаса без адвокатів і схиляв дати свідчення на інших фігурантів справи".

Також він заявив про недопуск до Левіна у Болгарії його адвоката з України, що прямо передбачено болгарським КПК.

Захисник зауважив, що під час вирішення питання екстрадиції Левіна Офіс Генпрокурора гарантував його належне лікування та належні умови утримання в СІЗО.

- Обидві гарантії порушені, - заявив правник. І додав, що в умовах позбавлення волі прокурори ОГП неодноразово відвідували Левіна без його адвокатів і схиляли дати свідчення на інших фігурантів справи.

АДВОКАТ ГЛОБА: ЧОМУ ДО ПАВЛОВСЬКОГО ПРИЇЖДЖАЄ ЗАСТУПНИК ГЕНПРОКУРОРА І ВЧИНЯЄ ПОЗАПРОЦЕСУАЛЬНІ МАНІПУЛЯЦІЇ?

- Кримінальне провадження стосовно мене є логічним наслідком тієї ситуації, яка склалася із розслідуванням справи про напад на Катерину Гандзюк після призначення Венедіктової генеральним прокурором. Контекст подій і рішень у цій справі для мене є очевидним і абсолютно зрозумілим, - заявив Резонансу ексзаступник Генпрокурора Віктор Трепак. - Я радий, що Левін про мене не забув, оскільки саме я зробив усе, щоб він постав перед українським судом. Без його повернення в Україну розслідування «справи Гандзюк» не мало шансу на «друге дихання». Не було б продовження строків розслідування цієї справи і не стало б питання про зміну запобіжного заходу Мангеру. Процесуально та організаційно ми все це забезпечили, вивівши справу на фінішну пряму. Ключові фігуранти справи це добре знають.

Зараз Левін відмовляється від дачі показів, хоча на стадії повернення його в Україну він був готовий давати викривальні покази у справі. Бо він прекрасно орієнтується, що відбувається зі справою після зміни керівництва прокуратури. Я вже говорив про те, що ключові фігуранти «справи Гандзюк» мали б накрити стіл, хто усунув мене від розслідування цієї справи.

Стосовно кримінального провадження стосовно мене – я жодним чином не хвилююсь. Бо все робив відповідно до закону.

Яке може бути перевищення мною посадових повноважень при відвіданні Левіна у СІЗО СБУ, якщо зустріч з ним у СІЗО відбулась на його прохання. Він попросив, щоб саме я до нього прийшов у СІЗО. І я як член групи прокурорів, яка здійснювала процесуальне керівництво цією справою, мав з ним таку зустріч. Мене більше хвилює остаточний результат розслідування справи нападу на Гандзюк та перспектива її судового розгляду стосовно організаторів цього злочину.

МАТРИЦЯ ШОКІНА

Як писав Резонанс, Служба безпеки України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї ж ради Олексія Левіна в організації нападу на Катерину Гандзюк.

За версією слідства, Мангер підозрюється у тому, що за попередньою змовою з Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Катерині Гандзюк, які призвели до її смерті. Мангер і Левін підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України.

У справі Гандзюк уже винесено вирок п’ятьом особам: безпосередньому організатору злочину Сергію Торбіну та його співучасникам - Микиті Грабчуку, Володимиру Васяновичу, В’ячеславу Вишневському та Віктору Горбунову. Їм призначено покарання від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.

Левіна, було затримано 24 січня 2020 року у Болгарії завдяки співпраці місцевих правоохоронців з СБУ та Офісом Генерального прокурора України. 16 березня його було екстрадовано в Україну.

ОБСЕСИВНО-КОМПУЛЬСИВНИЙ РОЗЛАД СЛІДСТВА ПРОТИ В. МАНГЕРА, АБО ЯК ФАБРИКУВАЛИ ПРОВАДЖЕННЯ