15 квітень 2024, Понеділок, 08:12

Прокуратура повідомила про підозру окупаційним “суддям” за переслідування українських громадян

21 Листопада 2019г.
114141

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру двом колишнім суддям Апеляційного суду АР Крим, а на момент вчинення злочину – «суддям» незаконно створеного «Верховного суда Республики Крым», у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК (порушення законів та звичаїв війни), за фактами кримінального переслідування учасників проукраїнського мітингу, що відбувався біля Верхової Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Про це Резонанс поінформували у прокуратурі АРК 21 листопада 2019 року.

«День 26 лютого 2014 року став днем опору Криму російській окупації. Під стінами Верховної Ради автономії пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. У результаті сутичок двоє людей загинули. З того моменту на півострові розпочались незаконні, політично вмотивовані переслідування українських громадян, які відкрито виступали проти окупації півострова» - зазначив прокурор АР Крим Ігор Поночовний.

«Правоохоронці» під час «слідства» стверджували, що саме проукраїнськи налаштовані учасники мітингу нібито організували масові безпорядки 26 лютого під будівлею Верховної Ради автономії. За вказаними фактами ними незаконно пред’явлено обвинувачення одному з керівників Меджлісу та іншим активістам. Обвинувальний акт розглядався колегіально «суддями» незаконно створеного «Верховного суда Республики Крым», які під час судового розгляду, в порушення положень ч. 4 ст. 75 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, позбавили одного з керівників Меджлісу передбачених прав та засобів захисту, порушили право останнього на судовий розгляд за його присутності, упереджено та однобічного надали оцінку зібраним доказам.

За результатами судового розгляду, окупаційними «суддями» незаконно винесено вирок, яким вищевказану особу визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 УК РФ, тобто в організації масових заворушень, яких останній не вчиняв.

Тим часом у структурі Генеральної прокуратури створено Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, до складу якого входить два управління для нагляду та інформаційно-аналітичної роботи у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя, а також у Донецькій і Луганській областях та в умовах збройного конфлікту. Головним завданням Департаменту є напрацювання єдиної методики розслідування таких злочинів.

Під час засідання робочої групи щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повідомив, що "було розроблено 2 ініціативи: проект засад державної політики в сфері захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту та проект закону про соціально-правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, які в найкоротші строки мають бути передані на розгляд Президенту України".