21 апрель 2019, Воскресенье, 21:14

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Справу 12 організаторів та активістів «бурштинових» заворушень на Рівненщині передали до суду

1 октября 2018г.
0

Правоохоронцями встановлено організатора та виконавців злочинного угруповання, які поблизу місць незаконного видобутку бурштину систематично організовували та вчиняли порушення громадського порядку, що супроводжувалось активним опором та застосуванням насильства стосовно працівників правоохоронних органів.

Як повідомили Резонансу у прес-службі прокуратури Рівненської області, злочинну групу створив мешканець смт. Клесова, до складу якої залучив односельців, з чітким розподілом функцій та ролей між ними. Спільники розробили план збору місцевого населення, готування та вчинення злочинів, пов’язаних з опором працівникам правоохоронних органів з метою перешкодити останнім виконувати службові обов’язки з виявлення та припинення фактів незаконного видобутку бурштину.

На підставі здобутих слідчим та прокурором доказів встановлена причетність вказаних осіб до масових заворушень, організованих у березні - вересні 2016 року біля в’їзду в урочища «Смітник» та «Азалія» Сарненського району, де ними разом із місцевим населенням було заблоковано пересування працівників поліції та вчинено щодо них насильство із застосуванням фізичної сили, а також пошкоджено службовий автотранспорт.

Дії спільників кваліфіковано органом досудового розслідування за ст.ст. 294, 342, 345 КК України (організація та участь в масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особою, знищенням майна, опором представникам влади із застосуванням зброї або інших предметів, які використовувалися як зброя, а також опір та насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Стосовно вказаних 12 учасників організованої злочинної групи обвинувальний акт 28.09.2018 року скеровано до Сарненського районного суду.

"Знешкодженням правоохоронними органами вказаного злочинного угрупування вдалося запобігти у подальшому перешкоджанню виконання працівниками поліції службових обов’язків з виявлення та припинення фактів незаконного видобутку бурштину в регіоні, що суттєво плинуло на криміногенну обстановку", - акцентували у прокуратурі області.  І запевнили, що протидія незаконному бурштиновому промислу на території регіону триває.

БУРШТИНОВІ БОЇ БЕЗ ПРАВИЛ