21 апрель 2019, Воскресенье, 17:34

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

У поліції заявлять про «певні складнощі» із отриманням судових дозволів на видачу тіл для захоронення

27 марта 2018г.
0

Упродовж 10 діб в Україні судами розглянуто близько 60 відсотків клопотань про проведення експертиз, направлених слідчими Нацполіції. Про це заявив 27 березня 2018 року заступника глави Нацполіції - начальника Головного слідчого управління (ГСУ) Віталія Невгада під час відеоселекторної наради, де аналізували роботу слідчих підрозділах та проблемні питання після змін до КПК.

«У нас за ці 10 днів зафіксовано 7782 факти смерті громадян. Слідчими  розглянуто 5849 фактів. Тобто, це не є проблематикою. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1 949 фактів. І саме тут маємо певні складнощі», – підкреслив Віталій Невгад. І додав, що фактично за всіма цими фактами (1925 із 1949) призначено експертизи.

За відомостями Національної поліції, наразі від судів отримано дозволів на видачу тіл для захоронення:

- протягом доби – 794  дозволи (41% від загальної кількості наданих клопотань),

- протягом двох діб – 753 (39%),

- на третю добу – 259 дозволів (13%).

Крім того, фіксуються терміни більше чотирьох діб – це понад 120 дозволів (або 6,5% від кількості поданих клопотань).

"Це перший момент, коли кількість клопотань в судах з кожним днем буде зростати. Друге – можливість направлення подань в суди у вечірній час або у вихідні дні. Це теж поки у деяких регіонах є проблемою", – зазначив Віталій Невгад.

Заступник глави Нацполіції наголосив на необхідності негайного проведення на місцях зустрічей з представниками судів та прокуратури, щоб "опрацювати питання та алгоритм взаємодії для того, аби не було збоїв у роботі правоохоронної системи".

Як нагадує Резонанс, за новелами КПК України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15 березня 2018 року призначає слідчий суддя у межах кримінального провадження. Раніше у судовій владі запевняли, що "у випадках, коли слідчому доведеться звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно і без жодних зволікань".  І наголошували, що тіла покійних в Україні віддаватимуть для поховань після завершення розтину, а відтак зміна суб’єкту, який призначає експертизу, не вплине на правила поховання.

В «ПОПРАВКАХ ЛОЗОВОГО» СЛЕДОВАЛО БЫ УРЕГУЛИРОВАТЬ ТОЛЬКО ВОПРОС ЭКСПЕРТИЗЫ — ЮРИСТ