» Сучасну банду “перевертнів у погонах” очолював оперативник київського УСБУ

06 грудень 2022, Вівторок, 08:51

Сучасну банду “перевертнів у погонах” очолював оперативник київського УСБУ

8 Травня 2020г.
0
borisov_sbu

Злочинне угруповання "перевертнів у погонах", що спеціалізувалося на "кіднепінгу" підприємців зі сфери ІТ-технологій, про викриття та затримання учасників якого 6 травня 2020 року звітували в поліції та прокуратурі, очолював старший оперуповноважений київського Управління Служби безпеки України Сергій Борисов.

Про це повідомляє Резонанс 8 травня із посиланням на Dетектив.info

За словами інсайдера, також на злочинний шлях пристали двоє діючих співробітників Національної поліції. Мова йде про оперуповноваженого УКР ГУНП у місті Києві, капітана Івана Сторожука та старшого оперуповноваженого СКП Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області, майора Олега Гогайзеля.

Щодо останнього відомо - п'ять років тому Олег Костянтинович очолював відділення в поліції Дарницького району столиці. В органах внутрішніх справ також працюють й другі половинки Гогайзеля. Зокрема, колишня дружина "перевертня в погонах" Алла Гогайзель й понині обіймає посаду слідчої в Печерському відділенні поліції Києва, а нова обраниця затриманого майора Ірина Гогайзель влітку 2019 року претендувала на посаду головного спеціаліста відділу обліку пенсіонерів та соціальних питань Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС.

У злочинній діяльності "перевертням у погонах" допомагали так звані "наводчики" з числа цивільних осіб. Цими достойниками виступали Володимир Володін та чоловік на прізвище Качалов.

Разом п'ятірці встановлених кіднеперів та їм спільникам закидають, що вони вистежували своїх жертв на території столиці та Київської області серед заможних осіб. Цих людей зловмисники надалі викрадали серед білого дня, вивозили до безлюдної місцевості, погрожували катуванням та із застосуванням фізичного насильства вимагали "відкупні".

Один з таких "хрестоматійних випадків" трапився 3 березня 2020 року на вулиці Предславінській у Печерському районі столиці, де бандити викрали двох підприємців, чия діяльність пов'язана з IT-сферою. Бідолах звільнили тільки після передачі "перевертням у погонах" грошових коштів у розмірі 175 тис. дол.

Загалом під час затримання банди "кіднеперів" в її учасників було вилучено 9 пістолетів різної модифікації, з півсотні набоїв, поліцейський однострій та жетони, різні посвідчення (серед яких працівників поліції та СБУ, Адміністрації Президента України, податкової служби, шеврони з написами "СБУ", "Поліція"), кайданки, кийки, понад 35 тис. дол., 5 димових шашок, а також наркотики (амфетамін, ЛСД, метадон, героїн).

Наразі дії перевертнів у погонах та їх спільників кваліфікуються як бандитизм (ст.257 КК України), вимагання (ч.4 ст.189 КК України) та викрадення людини (ч.2 ст.146 КК України).

Як нагадує Резонанс, 2013 року Вищий спеціалізований суд поставив крапу у справі банди "перевертнів у погонах" Гончарова-Нестерова, залишивши в силі вирок Апеляційного суду Києва. Таким чином двоє екс-офіцерів міліції були засуджені до довічного ув'язнення. Решта учасників банди отримали від 10 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.