27 травень 2024, Понеділок, 18:46

Часто чуємо слова вдячності за нашу роботу саме від адвокатської спільноти, – Ситник

19 Березня 2021г.
162191157 3775223935894294 6448620856482924348 O

Що більше антикорупційні органи в Україні набирають обертів, то більше їм чиниться супротив. Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на міжнародному кримінально-правовому форумі у Києві 19 березня, передає Резонанс із посиланням на Gazeta.ua.

"Єдине, що не обмежується і не зупиняється - це спроби якимось чином знищити чи зупинити антикорупційну систему в Україні. На це не можуть вплинути ні карантин, ні ковід", - сказав він.

"Коли ми почали проводити розслідування у справах, які раніше вважалися неможливими, суттєво змінилася якість і кількість справ щодо тих суб'єктів, які можуть заплатити нормальні гонорари (адвокатам. - Gazeta.ua). Якщо порівняти з попередніми роками. Часто чуємо по-хорошому слова вдячності за нашу роботу саме від адвокатської спільноти.

Єдине, що ми не чуємо слова вдячності від значної частини політичної еліти. Тому що якраз це найбільше їх бентежить.

Змінюється влада, парламенти, але деякі речі, на жаль, не змінюються. І що більше антикорупційні органи набирають оберти - то більший супротив. Усе нові й нові способи зупинити.

Бачимо підтримку міжнародних партнерів, які були поряд з Україною завжди - до Революції гідності й після. Особливо після, під час проведення реформ. Ці реформи добре розпочалися, але що далі вони заходили, то важче просувалися", - заявив Ситник.

Він сказав про "відсутність політичної волі на реальну підтримку".

"Після того, як ми сформували цю систему - отримали цілу низку рішень Конституційного суду, законопроєктів, які скеровані на зупинення, обмеження можливостей.

Демонструється певна відсутність політичної волі на реальну підтримку антикорупційної системи.

Хай там як, але вже є перші вироки. Буквально позавчора представники управління спеціальних операцій помістили в СІЗО чергового суддю, який був викритий при отриманні неправомірної вигоди. Отримав реальний строк у ВАКСі. Це та тенденція, яку суспільство чекало довго.

Антикорупційний суд під величезним тиском розглядає справи. Останній приклад - вирішується питання про продовження строку досудового розслідування. І водночас за це рішення цього суддю ВРП притягує до дисциплінарної відповідальності. Настільки вже цинічно тиснуть на суддів.

Є НАЗК, яке налякало одразу всіх так, що потрібно було скасовувати відповідальність за фіктивне декларування. Є система, яка отримала "добру" оцінку від нашого істеблішменту, судячи з тих рішеннях, які намагаються ухвалити в парламенті, приймаються в Конституційному суді", - розповів директор НАБУ.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram