» До Гааги доправляють нові матеріали про вчинення злочинів проти людства під час Майдану (відео)

20 березень 2023, Понеділок, 21:23

До Гааги доправляють нові матеріали про вчинення злочинів проти людства під час Майдану (відео)

5 Жовтня 2016г.
0
snimok-ekrana-2016-10-05-v-14-14-37

Адвокати Небесної Сотні передали до Міжнародного кримінального суду (МКС) нові матеріали, що свідчать про вчинення злочинів проти людства, проти миру та безпеки людства (як це визначено в пояснювальній записці до Римського статуту). Про це вони заявили під час прес-конференції у Києві. Водночас жодних прізвищ і деталей розслідування вони не розголошували.

За інформацією захисників, за підсумками минулого року прокурор МКС встановив 2 з 3 необхідних ознак для початку судового розгляду в Гаазькому суді справи. «Ми зараз боремося, щоб Гаага розпочала повноцінне розслідування», - наголосив один із адвокатів Небесної сотні Маркіян Галабала.

Очікується, що власні матеріали до МКС незабаром надішле і українська Генпрокуратура.

Нагадаємо, в інтерв’ю «Резонансу» керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк розповів про підготовку додаткових матеріалів для передачі до Міжнародного кримінального суду.

«Початково до Гаагського трибуналу Верховна Рада звернулась ще 2014 року, щоб вони взяли до провадження розгляд справи щодо високопосадовців про злочини, скоєні під час Майдану. Їхні представники приїздили до України. Ми їм надали відповіді щодо початкового етапу слідства, але рішення взяти справу так і не було прийнято. Відмова була мотивована тим, що не побачили достатньої системності і маштабності у вчинених злочинах. Але тоді і у нас не було достатньої бази доказів, розслідування лише починалось. З того часу ми суттєво просунулись. Встановлено ознаки і системності, і маштабність злочинних дій, і значну кількість потерпілих, і вплив на це з боку влади. Рішення про відмову у прийнятті до розгляду Міжнародним кримінальним судом було не остаточним — це було їхнє попереднє бачення і ми маємо можливість надати додаткові матеріали. Зараз ми завершуємо їхню підготовку і плануємо орієнтовно у вересні-жовтні цього року доправити їх до офісу Міжнародного кримінального суду. Будемо сподіватись, що цього разу вони їх приймуть», - сказав Резонансу Сергій Горбатюк.

СЕРГІЙ ГОРБАТЮК: СЛІДСТВО ВОЛІЄ ОТРИМАТИ ПОКАЗАННЯ ЯНУКОВИЧА!

Сьогодні ж, за інформацією прес-служби ГПУ, Юрій Луценко привітав начальника Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка з позитивними зрушеннями у справі екс-«беркутівців», яка наразі перебуває в суді.

012-15«Цей прорив у суді дає надію і суспільству, і нам на реалізацію розпочатої справи», - зазначив Генпрокурор під час наради із заступниками та керівниками підрозділів, які відповідають за формування обвинувачення екс-президенту Віктору Януковичу у створенні ним злочинної організації.