» До витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи МВС України, – ДБР

01 грудень 2022, Четвер, 09:43

До витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи МВС України, – ДБР

13 Травня 2020г.
0
1508151601-7741

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом витоку інформації, що містила персональні дані громадян України та була розповсюджена в одному із анонімних телеграм каналів.

Про це інформує Резонанс із посиланням на ДБР.

За попередньою інформацією, до витоку персональних даних можуть бути причетні посадові особи Головного сервісного центру МВС України та Державної міграційної служби.

Досудове розслідування розпочато за фактами перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, що заподіяло істотну шкоду, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України).

Як нагадує Резонанс, під час години запитань до уряду 13 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що витік персональних даних українців, які днями з'явилися у відкритому доступі в одному з Telegram-каналів, стався ще півроку тому і не має нічого спільного з мобільним додатком для оцифрованих документів «Дія».

- Те, що ви бачите в інтернеті, це дійсно сталося. У зв’язку з цим відкрито кримінальне провадження. Це сталося більше ніж півроку тому, коли були старі реєстри даних. Нові реєстри повністю захищені, - сказав він та наголосив, що додаток «Дія» є повністю захищеною системою і витоків даних з неї не відбувалося.

12 травня за фактом розповсюдження персональної інформації громадян на одному з анонімних телеграм-каналів Головним слідчим управлінням Нацполіції України було внесено відомості у ЄРДР і розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України («Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації»).

За даними Департаменту комунікацій МВС України, оперативний супровід розслідування здійснює Департамент кіберполіції Нацполіції України.

Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно оприлюднених персональних даних є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних установ за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи цифрового державного сервісу додатку «Дія», - акцентували у Нацполі. - На даний час роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, припинено. Кіберполіція у взаємодії з іншими державними органами вживає заходи з недопущення відновлення його роботи та ефективного розслідування кримінального провадження.