» Ексначальник Олександрійського ДАІ “замовив” викрадення колишнього судді Вищого господарського суду

07 грудень 2022, Середа, 09:37

Ексначальник Олександрійського ДАІ “замовив” викрадення колишнього судді Вищого господарського суду

18 Березня 2020г.
0
111

Співробітники Служби безпеки України попередили викрадення з метою отримання викупу судді у відставці Вищого господарського суду. За даними слідства, організатором злочину є колишній начальник Олександрійського ДАІ УМВС України в Кіровоградській області. У такий спосіб даїшник вирішив покращити своє матеріальне становище. Про це інформує Резонанс 18 березня із посиланням на пресцентр спецслужби.

Повідомляється, що виконавця для втілення злочинного задуму експравоохоронець підшукував серед кримінальних кіл Кіровоградщини. За його задумом,  спільник мав викрасти екссуддю ВГС за місцем проживання у столиці, та насильно утримувати в одному із київських гаражів. Сам же організатор через шантаж та залякування хотів змусити дружину потерпілого - секретаря Верховного суду України - заплатити 300 тисяч доларів викупу. Гроші жінка мала передати через його спільника.

Правоохоронці здійснили у Києві імітацію зникнення викрадення «жертви». Аби замести сліди та уникнути викриття, організатор для ведення переговорів придбав окремі засоби зв’язку і здійснював дзвінки із Кременчука Полтавської області. Затримали замовника викрадення на одній із автозаправок на Кіровоградщині після отримання обумовленого викупу.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру у вчинення злочину та обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до вказаного злочину.

Операція із викриття та затримання вимагача проводилась спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, ГУ Нацполіції та прокуратурою Кіровоградської області.