» ГПУ: розпочато кримінальне провадження про теракт за фактом вибуху у Керчі

30 червень 2022, Четвер, 20:08

ГПУ: розпочато кримінальне провадження про теракт за фактом вибуху у Керчі

17 Жовтня 2018г.
0
thumbnail.php

17.10.2018 прокуратурою Автономної Республіки Крим за повідомленням у засобах масової інформації внесено відомості до ЄРДР за фактом вибуху у політехнічному коледжі м. Керчі, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 258 КК України (терористичний акт, що призвів до загибелі людей).

Про це повідляє Резонанс із посиланням на сайт Генеральної прокуратури України.

Ппід час брифінгу заступник начальника відділу прокуратури АР Крим Роман Мурачов повідомив журналістам, що наразі "слідство  розглядає усі можливі версії інциденту". Їхню перевірку прокуратура АРК доручить СБУ.

Напередодні лідер "Справедливості", екс-голова СБУ Валентин Наливайченко заявив у коментарі 112 каналу, що Україні необхідно порушити кримінальне провадження. "Постраждали громадяни України, навіть якщо їм примусово видали російські паспорти. Нам треба негайно втручатися у цю ситуацію і на весь світ говорити, що через російську окупацію безпека громадян і, особливо, у навчальних закладах Криму, опинилася під серйозною загрозою”, - наголосив політик.

В. Наливайченко також зауважив: злочин готувався і скоювався не однією особою - це був комплексний теракт. Щоб уникнути перекручування фактів і впливу російської пропаганди розслідування має проводити Україна: “Крим – це територія України і коледж є українським. Величезний комплекс небезпек і катастроф зберігається після анексії Криму. У нас нова і ефективна прокуратура АР Крим. Вважаю, саме вона має відкрити кримінальне провадження. Без участі РФ, але за участі міжнародних фахівців, залучених до нашого розслідування.

За данами ЗМІ, внаслідок вибуху у політехнічному коледжі в Керчі 19 людей загинули та 50 постраждали.

У Росії вибух спочатку визнали терактом, а пізніше перекваліфікували справу на масове убивство. Родичам загиблих виплатять по мільйону рублів. В анексованому Криму оголосили триденний траур за загиблими. Україна через вибух посилила охорону державного кордону.