26 травень 2024, Неділя, 19:02

Малюська анонсував реформу “у сфері виконання судових рішень”

21 Жовтня 2020г.

У сфері юстиції Мін’юст виділяє кілька пріоритетів щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Про це розповів міністр юстиції України Денис Малюська під час засідання профільної урядової Комісії.

Про це пише Резонанс 21 жовтня із посиланням на пресслужбу МЮУ.

Одним із таких пріоритетів очільник Міністерства юстиції називає секторальне поглиблення співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки. «В рамках ініціативи щодо оновлення Угоди про асоціацію було підготовлено комплексний стратегічний документ «Консолідована дорожня карта для поглиблення співпраці у галузі юстиції, свободи та безпеки. Практичний результат до 2025 рік». Він базується на секторальному підході та включає такі напрями, як захист персональних даних; співробітництво у сфері міграції, притулку та управління кордонами; протидія легалізації (відмиванню) коштів та фінансуванню тероризму, боротьба з корупцією та організованою злочинністю; кібербезпека та захист інформації; реформа юстиції та правове співробітництво», – розповів Малюська.

Важливим у питанні виконання Угоди про асоціацію Денис Малюська називає високий рівень дотримання прав людини. У цьому напрямку наразі триває процес оновлення Національної стратегії у сфері прав людини і затвердження Плану дії з її реалізації до 2023 року.

Пріоритетним для Мін’юсту є й повноцінне функціонування механізмів відшкодування шкоди потерпілим внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень. Наразі у парламенті вже зареєстровано цілий пакет змін щодо запровадження цього механізму.

«Разом із цим попереду на нас очікує реформа у сфері виконання судових рішень, щоб забезпечити їх більшу ефективність та залучення приватних виконавців до виконання судових рішень, які поки що виконуються Державною виконавчою службою», – додав очільник Міністерства юстиції.

Крім того, одним із завдань на часі є ратифікація Конвенції про угоди про вибір суду, яку Україна підписала ще у 2016 році.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram