» Микола Голомша: Під НАБУ закладено бомбу нелегітимості, оскільки в Конституції такого органу немає

02 липень 2022, Субота, 04:02

Микола Голомша: Під НАБУ закладено бомбу нелегітимості, оскільки в Конституції такого органу немає

1 Жовтня 2018г.
0
Снимок экрана 2018-10-01 в 21.04.49

Національне антикорупційне бюро України було створено незаконно всупереч нормам Конституції України, при цьому в своїй діяльності цей орган застосовує заборонені методи роботи. Про це заявив перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша в ефірі програми "Громадська прокуратура" на телеканалі "ZIK", - передає Апостроф.

Говорячи про заяву першого заступника глави СБУ Павла Демчина про те, що детективи НАБУ навмисно влаштовують провокації з метою змусити людей дати хабар детективу, М. Голомша заявив, що НАБУ таким чином грає в заборонену гру, використовуючи методи і прийоми, які органи правопорядку, а тим більше антикорупційні інституції не можуть використовувати.

«В Україні заборонена провокація хабара, у нас є відповідна стаття в Кримінальному кодексі. А якщо детективи провокують, коли є цілі інструкції, як людини завести в капкан, в пастку - це не те, як повинні діяти правоохоронці», - сказав Микола Голомша.

При цьому, за його словами, результатів роботи НАБУ, які можна «помацати», на сьогоднішній день немає - тільки гучні заяви і скандали, які в результаті закінчуються нічим.

«Як можна взагалі оцінювати роботу НАБУ, якщо немає ніяких її результатів? Були затримання, мильні бульбашки, коли є якісь скандали, і коли в результаті з цих всіх справ пшик. Я думаю, в цьому і є причина того, що суспільство вже не сприймає це все як реальну боротьбу з корупцією і не відчуває реальних результатів », - зазначив колишній перший заступник глави ГПУ .

Крім цього, М. Голомша зауважив, що сьогодні взагалі під великим сумнівом знаходиться легітимність НАБУ як органу.

«Якщо ми подивимося, як створювалося НАБУ, то це було взагалі всупереч Конституції. Яка тут може бути мова про дотримання конституційних прав? Я вважаю, що якщо в нормальному режимі привести роботу керівника Національного бюро, то він, подивившись в закон, подивиться, що він відповідальний за законність дій органу, і на нього покладається вся повнота відповідальності за незаконні затримання, арешти, обшуки, за те, що вони займаються невластивими їм функціями і так далі ... Закладена бомба такої повільної нелегітимності, оскільки в Конституції немає НАБУ: не можна говорити про якусь законність в першу чергу. Сьогодні мова йде про те, що створили НАБУ, а правової регламентації його діяльності не створено. Вони користуються тими законами, які їм не властиві, вони не мають свого спеціального закону, який би регламентував чітко їх діяльність», - підкреслив Микола Голомша.

Як повідомляв Резонанс, перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина заявив на брифінгу, що директор НАБУ Артем Ситник порушив процедуру конкурсного відбору на керівну посаду в цей орган, і в подальшому тиснув на тих, хто намагався це довести.

ПАВЛО ДЕМЧИНА: АРТЕМ СИТНИК НЕЗАКОННО СТАВ ДИРЕКТОРОМ НАБУ