12 квітень 2024, П'ятниця, 19:47

Мін’юст планує до кінця року виставити на продаж перші три в’язниці

5 Листопада 2020г.
Снимок экрана 2020 11 05 в 16.15.37

Міністерство юстиції має намір до кінця року виставити на продаж перші три в'язниці - у Київській області, в центрі Львова та в Одесі, - заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в програмі Право на право на телеканалі «Дім».

За її даними, вартість тільки однієї в'язниці під Києвом перевищує 200 млн грн. Про це пише Резонанс 5 листопада із посиланням на Укрінформ.

«Ми розраховуємо на те, що будуть реальні торги, що інвестори зацікавляться такою інфраструктурою для майбутніх проєктів, тому ціна ще зросте під час аукціону», – акцентувала Висоцька.

Також вона запевнила, що дешевше певної балансової вартості об'єкт не буде проданий.

«Ми ще не продали жодної в'язниці. Цей процес не такий легкий, як здається. Вперше в Україні такі інфраструктурні об'єкти будуть виставлені на продаж. І технічно підготувати документи виявилося не так просто, як ми планували», – зазначила заступниця глави Мін'юсту.

Крім цього, вона додала, що «ми рахуємо витрати держави, тому якщо, наприклад, Чернігівська колонія наповнена на 18%, то утримувати всю колонію через те, що там є швейне виробництво – недоцільно». Державі буде вигідніше її закрити і перевести жінок в іншу колонію, пояснила Висоцька.

«Все, що робить нова команда Міністерства юстиції України, спочатку сприймається неоднозначно та критикується. Критикують і наші проєкти розпродажі в'язниць, і проєкт «Платні камери». Але ми продаємо тільки надлишкове майно, яке не використовується, для того, щоб оптимізувати витрати», - наголосила вона.

Як повідомлялося, за даними Мін'юсту, в Україні налічується 27 законсервованих в'язниць, які не використовуються останні два роки, тому їх планують виставити на продаж.

УРЯД СХВАЛИВ ЗАКОНОПРОЄКТ, ЯКИЙ ПОЗБАВЛЯЄ МІН’ЮСТ ПОВНОВАЖЕНЬ З РОЗГЛЯДУ СКАРГ НА ДЕРЖРЕЄСТРАТОРІВ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.