13 квітень 2024, Субота, 11:07

Нацполіція відповіла НАБУ щодо Микитася

30 Грудня 2020г.
F57dcb9 Mykytas485

Микитась підозрюється у вчиненні двох тяжких злочинів - викрадення людини та вимагання. Будь-які маніпуляції на цю тему можуть бути розцінені як втручання в діяльність правоохоронного органу.

Про це повідомляє Резонанс 30 грудня із посиланням на управління комунікації Національної поліції України

У Нацполіції наголосили, що, відповідно до ст. 222 Кримінального процесуального кодексу України, «відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим». Саме тому публічно оприлюднена лише частина доказів, зібраних поліцейськими в рамках досудового розслідування. Ця доказова база стала підставою для оголошення за погодженням із процесуальним керівником підозри Максиму Микитасю у вчиненні тяжких злочинів - викраденні людини та вимаганні.

"Кримінальне провадження, де фігурує Максим Микитась і яке розслідують слідчі підрозділи Національної поліції, не має нічого спільного з кримінальними провадженнями, досудове розслідування яких за підслідністю здійснюють інші правоохоронні органи. При цьому нагадуємо, що, згідно зі ст. 40 Кримінального процесуального кодексу України, «слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється»", - заявили у Нацполіції.

Досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії, санкціоновані прокуратурою та судом.

Як повідомили у ДСР НПУ, що встановили організаторів, серед яких лідер злочинного угруповання (ув’язнений за вбивство) та кримінальний авторитет (перебуває в Російській Федерації);

замовника злочину – власник відомої будівельної компанії.

Злочин планували заздалегідь, втілювали у кілька етапів. Спершу отримали інформацію про майбутню жертву. Далі виконавці – учасники транснаціонального злочинного угруповання – обманом виманили чоловіка на зустріч. Вже на місці вони одразу ж підійшли до авто потерпілого, перетягнули його з водійського сидіння на заднє і вирушили в невідомому напрямку.

Важливо: за вказівкою замовника, дорогою викраденого юриста змусили написати боргову розписку на 800 тисяч доларів США.

Деталі: під час викрадення та затримання зловмисники повідомляли про хід подій організаторові, а той в свою чергу замовникові

Як нагадає Резонанс, напередодні НАБУ заявило: "Національне бюро не володіє інформацією щодо доказової бази, на підставі якої слідчі Національної поліції повідомили про підозру колишньому народному депутату, ексбенефіціарному власнику компанії «Укрбуд». Відеоматеріали, викладені у публічному доступі, не містять достатніх відомостей для відповідних висновків.

Водночас, хочемо нагадати, що згаданий екснардеп є викривачем, який надав детективам НАБУ інформацію щодо корупції у вищих ешелонах влади. За одним із досліджених фактів заступнику керівника Офісу Президента повідомлено про підозру у вчиненні тяжкого злочину.

Відтоді НАБУ стикається з безпрецедентним втручанням у свою діяльність через незаконні рішення: втаємничену необґрунтовану зміну прокурорів у провадженні, рішенням суддів із порушенням підсудності, зміну підслідності у справі.  Ці події викликають занепокоєння щодо можливості використання заходів кримінального правового характеру задля блокування розслідувань та незаконного тиску на викривача з метою сприяння викритим ним особам в ухиленні від передбаченої законом відповідальності."

ДЕ СИТНИК ХОВАЄ ГРОШІ? ВОЛОДИМИР БОЙКО У “ШКОЛІ КОРУПЦІЇ”

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram