14 квітень 2024, Неділя, 07:27

Підполковник СБУ опинився за лаві підсудних за фінансування тероризму

3 Грудня 2020г.
3 (4) Copy

Завершено досудове розслідування та передано до суду кримінальне провадження про фінансування терористичної організації «ДНР» та незаконне переміщення валютних цінностей на тимчасово окуповану територію Донецької області. У справі, розпочатій за ч. 3 ст. 258-5 та ч. 3 ст. 369 Кримінального Кодексу України, фігуруютm старший оперуповноважений в особливо важливих справах - підполковник Управління Служби безпеки України у Волинській області та цивільний.

Про це в програмі «Право на право» телеканалу «ДОМ» поінформував начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Об’єднаних Сил Юрій Ісаєнко, передає Резонанс 3 грудня.

У результаті спільних дій військової прокуратури, теруправління Державного бюро розслідувань у Краматорську та Управління внутрішньої безпеки СБУ зловмисників затримали навесні 2020 року із 6,4 млн рублів РФ, котрі вони намагались незаконно перевезти на тимчасово окуповану територію Донеччини.

«Співробітник СБУ, користуючись службовим становищем говорив, що знаходитися на оперативному завданні, що йому треба проїхати з точки А в точку Б, тим самим він не підлягав перевірці і цим користувався», - розповів Ісаєнко.

Наразі ці кошти заарештовано судом із метою їхньої подальшої конфіскації до бюджету держави.

Після повідомлення про підозру страшому оперуповноваженому УСБУ Волині та його спільнику за ч. 3 ст. 369 КК України суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірах 525 тис грн та 1 млн 50 тис грн, відповідно.

У військовій прокуратурі запевняють, що наполягатимуть на максимально суворому покаранні для підсудних. Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном до 8 років із конфіскацією майна.

- Боротьба з корупцією та організованою злочинністю в районі проведення операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей є одним із наших пріоритетних напрямків роботи, - акцентував у коментарі Резонансу керівник Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері ОС Андрій Глумаков.

За його даними, упродовж 2019-2020 років за процесуального керівництва Спецпрокуратури ОС та підпорядкованих військових прокуратур гарнізонів до суду скеровано 101 обвинувальний акт указаної категорії, з яких 90 за фактами одержання або надання неправомірної вигоди.

За словами Глумакова, виявлення та протидія правопорушенням, пов’язаним із незаконним переміщенням товарів та валютних цінностей через лінію розмежування з незаконними збройними формуваннями «ДНР» та «ЛНР», є одним із напрямків зосередження зусилль із протидії корупційним кримінальним правопорушенням.

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ВИКРИЛА ФАКТ ДІДІВЩИНИ З ВОГНЕПАЛЬНИМ ПОРАНЕННЯМ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram