» Поліція зареєструвала сотню кримінальних проваджень, пов‘язаних із виборами (відео)

30 ноябрь 2020, Понедельник, 01:20

Поліція зареєструвала сотню кримінальних проваджень, пов‘язаних із виборами (відео)

27 февраля 2019г.
0
vib050219_650x410

Із початку передвиборчої кампанії до Національної поліції України надійшло 1991 повідомлення про порушення. Поліцейські відкрили 100 кримінальних проваджень. Крім того, правоохоронці склали 435 адміністративних протоколів за фактами порушень у виборчій сфері. Про це повідомляє Резонанс  із посиланням на сайт відомства.

Так, 26 лютого в місті Києві до чергової частини Нацполіції надійшли два повідомлення щодо підкупу виборців. Відтак за цими повідомленнями слідчі відкрили кримінальні провадження за ч.2 ст.160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України.

Ще одне повідомлення стосувалося перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права. За даним фактом слідче відомство відкрило кримінальне провадження за ч.2 ст.157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України.

Крім того, одне повідомлення стосувалося пошкодження агітаційного намету. Поліцейські порушили кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України.

Всього за минулу добу на території держави зареєстровано 63 повідомлення про події, пов’язані з виборами. А з початку передвиборчої кампанії зафіксовано 1991 повідомлення.

Здебільшого такі повідомлення пов’язані з незаконною агітацією – 1194 факти, підкупом виборців – 155 та хуліганством – 55. Найбільше повідомлень надійшло в місті Києві, Дніпропетровській, Київській та Донецькій областях.

З них за 100 фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також складено 435 адміністративних протоколів.

ВИБОРИ ПРОЙДУТЬ — ОСАД ЗАЛИШИТЬСЯ