29 лютий 2024, Четвер, 07:21

СБУ з‘ясовує, чому депутати однієї з громад Закарпаття співали гімн Угорщини під час присяги

1 Грудня 2020г.
129075052 2883079045255415 5734734984667505479 O

На Закарпатті Служба безпеки України у межах визначеної законодавством компетенції перевіряє інформацію щодо можливих ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади.

Про це інформує Резонанс 1 грудня із посиланням на пресцентр СБУ.

Повідомляється, що 21 листопада 2020 року під час прийняття присяги депутатами Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, за ініціативи голови, частина обранців виконала національний гімн Угорщини.

Отримані Службою матеріали щодо цієї події наразі ретельно перевіряються. За результатами перевірки вживатимуться відповідні заходи реагування, - пообіцяли у спецслужбі.

- Вважаю законними дії СБУ щодо розслідування умисних дій депутатів Сюртівської сільської ОТГ, які умисно, усупереч інтересів української держави, її суверенітетові, надали допомогу іноземній державі, - колективно виконали гімн Угорщини замість Гімну України, як одного із основних атрибутів державності у час воєнної агресії проти України. Без сумніву, має бути внесено кримінальне провадження за ч. 1 ст.111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), - заявив у коментарі Резонансу 1 грудня експерший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша. - Надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України полягає в будь-якій допомозі у проведенні підривної діяльності проти інтересів України. Незалежно від того, чи просила про це іноземна країна, чи ні.

Як нагадує Резонанс, народні депутати України з фракції "Слуга народу" Віталій Безгін та Олександр Корнієнко звернулися до Офісу Генпрокурора та СБУ щодо внесення до ЄРДР відомостей про ймовірне скоєння новообраними депутатами Сюртівської сільської територіальної громади сукупності кримінальних правопорушень.

Напередодні СБУ провели обшуки в представників одного з благодійних фондів Закарпаття.

За даними спецслужби, "наразі перевіряється інформація про причетність іноземного фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Зокрема, вивчається можливе втручання у внутрішні справи нашої держави та заподіяння шкоди державній безпеці України через фейкове поширення дії законодавства Угорщини і юрисдикції її державних органів на окремі регіони нашої країни.

Досудове слідство також досліджує факти сприяння іноземній державі окремими українськими публічними діячами. Вони підозрюються у підтримці державних органів сусідньої країни у веденні підривної діяльності на шкоду Україні, зокрема й у вчиненні дій із ознаками державної зради.

Під час обшуків правоохоронці виявили низку друкованих матеріалів, які популяризують так звану «Велику Угорщину» та створення етнічної автономії на Закарпатті. Також вилучено комп’ютерну техніку засоби зв’язку та інші матеріали, які слідчі будуть досліджувати як доказову базу протиправної діяльності фігурантів.

Слідчі дії тривають. Операція проводилась під процесуальним керівництвом органів прокуратури".

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram