13 квітень 2024, Субота, 02:25

Сьогодні прокуратура починає очищення з себе, – Венедіктова про затримання у місцевій прокуратурі Донеччини

18 Березня 2020г.
1

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, спільно з Генеральною інспекцією Офісу Генерального прокурора та СБУ, затримали прокурора одного з відділів Красноармійської місцевої прокуратури за вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

За попередньою інформацією, прокурор вимагав та одержав 3500 доларів США в гривневому еквіваленті від директора приватного підприємства. За «винагороду» обіцяв закрити кримінальне провадження, в якому він був процесуальним керівником.

Про це Резонанс 18 березня поінформували у ДБР.

18 березня 2020 року правоохоронця затримано в приміщенні прокуратури в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання ним 91 тисячі гривень неправомірної вигоди.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення правоохоронцю про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – Головне управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

- Сьогодні прокуратура починає очищення з себе. Ми і надалі будемо нетерпимі до будь-яких проявів корупції в системі, - прокоментувала це затримання Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"Як неодноразово заявляла Ірина Венедіктова, вона притримується безапеляційної позиції щодо необхідності очищення державної системи загалом та правоохоронної зокрема", - підкреслили в ОГП.

ЕКСПРОКУРОРОВІ З ЖИТОМИРЩИНИ ЗАКИДАЮТЬ ВИКРАДЕННЯ ЛЮДИНИ

Як повідомляв Резонанс, за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу Генпрокурора слідчими Державного бюро розслідувань 28 лютого 2020 року повідомлено про підозру колишньому прокурору однієї з місцевих прокуратур Житомирської області. Йому інкримінується вчинення викрадення людини за попередньою змовою групою осіб способом, небезпечним для життя і здоров’я потерпілого, із застосуванням зброї (ч. 2 ст. 146 КК України) і вже звільнено з посади за вчинення дій, що порочать звання прокурора.

РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОКУРОРСЬКОЇ КОРУПЦІЇ ТА ІНШИХ ЗЛОЧИНІВ У ВЛАСНИХ ЛАВАХ БУДУТЬ ПРІОРИТЕТНИМИ, — КАСЬКО

Як нагадує Резонанс, генеральному прокурору Руслану Рябошапці торік у вересні було подано скаргу про злочинну діяльність групи прокурорів на чолі з експершим заступником генерального прокурора Дмитром Сторожуком щодо приховування шахрайства на суму 250 млн грн.

Неофіційні джерела нам розповіли, що Генеральною інспекцією Генпрокуратури, яку з 12 вересня 2019 року офіційно очолював Нуруллаєв Ількін Садагат огли, свого часу було задокументовано майже сотню незаконних обшуків, пов‘язаних із іменем колишнього першого заступника Юрія Луценка.

Згодом Резонас отримав і оприлюднив документальне підтвердження. Йдеться про висновок службового розслідування Комісії Генеральної прокуратури України (2018 року) щодо можливих порушень вимог кримінального процесуального законодавства у кримінальних провадженнях.

22 січня 2020 року Резонанс звернувся із відповідним запитом до керівництва ДБР. Відповіді не отримано і досі.

ТЕСТ НА ОЧИЩЕННЯ. ЧИ КОЛЕКТИВНЕ ДЕЖАВЮ?!

Як писав Резонанс, 5 жовтня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та за сприяння Генеральної інспекції ГПУ викрили на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 15 тис дол США прокурора Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України. Він став 48 працівником ГПУ, на якого завели справу у Генінспекції відомства, утвореної Юрієм Луценком.