22 березень 2024, П'ятниця, 22:30

Тест на очищення. Чи колективне дежавю?!

5 Жовтня 2019г.
Фото: Zhenya Slivko, Facebook
Фото: Zhenya Slivko, Facebook

Оновлена, професійна, ефективна та з меншою кількістю прокурорів. Саме так Генеральний прокурор Руслан Рябошапка окреслив майбутнє відомства, яке його попередник колись називав "генеральним могильником". І так само резонансно обіцяв оновити та очистити від корупції.

"Крім активізації новоутвореного підрозділу - Генеральної інспекції ГПУ, ще однією кадровою панацеєю Луценко бачить конкурси із залученням представників громадськості. За результатами проведення цих конкурсів до прокуратур низової ланки нині вже призначено 450 прокурорів, з яких 93% кандидатів жодного дня до цього не працювали в прокуратурі. "Це вливання нової крові, про яке ми говорили на початку нашої спільної роботи, відбулося і хочу наголосити, що це не одноразова акція, а постійна робота"",  - ПОДВІЙНЕ ДЕЖАВЮ ВІД ГЕНПРОКУРОРА ЛУЦЕНКА.

Хіба не схожа риторика?

Але є і різниця. Так, під час пресбрифінгу у Офісі генпрокурора (сподіваюсь, відтепер регулярного) пан Рябошапка розповів про "важливий блок роботи - аудит проваджень, розслідування яких здійснювала Генпрокуратура".

Вірю, що аудит попередньої роботи стосуватиметься не лише справ Управління спецрозслідуваннь на чолі із Сергієм Горбатюком, а й інших підрозділів. Зокрема, Генеральної інспекції Генеральної прокуратури.

Ще одним своїм досягненням Луценко називає створення Генеральної інспекції, яка покликана боротися з корупцією всередині прокуратури. Це була вимога США, і створювалась Генінспекція за сприяння та під пильним оком наших іноземних союзників, - Тексти.

А тепер цитата з Резонансу:

Неофіційні джерела також розповідають, що Генеральною інспекцією Генпрокуратури, яку з 12 вересня 2019 року офіційно очолює Нуруллаєв Ількін Садагат огли, було задокументовано майже сотню незаконних обшуків, яких у Генінспекції пов‘язували з прізвищем вихідця з "Народного фронту".

ЕКС-ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГЕНПРОКУРОРА СТОРОЖУК «ДАХУВАВ» НЕЗАКОННЕ ВИВЕДЕННЯ З УКРАЇНИ 250 МЛН ГРН, — АДВОКАТ СЕРДЮК

Я отримала документальне підтвердження цієї інформації.

Йдеться про висновок службового розслідування щодо можливих порушень вимог кримінального процесуального законодавства у кримінальних провадженнях.

Документ затвердив Генеральний прокурор України Юрій Луценко ще 16 березня 2018 року.

А ось підписи членів поважної комісії:

Комісія, зокрема, дійшла висновку, "відомості, які сталі підставою службового розслідування, знайшли своє підтвердження".

Утім, ці факти не призвели до відкриття відповідного кримінального провадження. Вирішили обмежетись лише дисциплінаркою.

"За допущені порушення, наведені у мотивувальній частині висновку, Стороженко Сергій Володимирович, Безмащук Павло Миколайович, Топорков Максим Миколайович підлягають пиртягенню до дисциплінарної відповідальності на підставі п.п. 1, 5, 6, ст. 43 Закону України "Про прокуратуру" за вчинення дій, що порочать званння прокурора і можуть викликати сумнів у його об‘єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, систематичне (два і більше разів протягом одного року) порушення правил прокурорської етики, неналежне виконання службових обов‘язків".

Далі було запропоновано "для вирішення питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності направити до Кваліфікаційно=дисциплінарної комісії прокурорів дисциплінарну скаргу".

І це все?!

Попри жорсткі висновки у тій же мотивувальній частині на кшталт:  "Як вважає Комісія, прокурори Стороженко С.В., Безмащук П.М. і Топорков М.М. всупереч наведеним вимогам в 2017-2018 роках організували значну кількість незаконних обшуків з метою вилучення кількості грошових коштів, майна, а також: безпідставні арешти рахунків суб‘єктив господарської діяльності".

Можливо, екскерманичу ГПУ не вистачило політичної волі для правової оцінки? Чи фаху?!

Читайте самі.  І насолоджуйтесь!

Там детально розписано і про "звитяги" експершого заступника генпрокурора, екскерівника юридичного департаменту громадської організації «Фронт Змін», ексголови Державної виконавчої служби України Дмитра Сторожука.

Окремі частини "рукопису", де вказані адреси та інші суто персональні дані постраждалих від прокурорських репресій, я не публікую.

Хоча редакція Резонансу має повний текст цього документу:

Замість авторського мораліте - просто нагадаю: РОЗСЛІДУВАННЯ ПРОКУРОРСЬКОЇ КОРУПЦІЇ ТА ІНШИХ ЗЛОЧИНІВ У ВЛАСНИХ ЛАВАХ БУДУТЬ ПРІОРИТЕТНИМИ, — КАСЬКО

АПД: Залишу в силі публічне звернення до Дмитра Сторожука щодо коментаря цієї резонансної історії.

АПД-2: Тільки не треба знову розганяти через ЗМІ тези про те, що хтось намагається зіштовхнути лобами прокуратуру та поліцію.

Не треба шукати великої політики там, де йдеться про банальний кримінал та корупцію!

13260089 1013484595354637 523691465419455425 N
Олена Мельник Редактор, юрист, Резонанс