12 квітень 2024, П'ятниця, 18:50

Стали відомі деталі унікальної спецоперації ДБР із протидії нелегальному гральному бізнесу

11 Грудня 2020г.
Снимок экрана 2020 12 11 в 15.00.48

Місцевий прокурор та очільник поліції Городищенського району Черкаської області викриті у «дахування» грального бізнесу на території Черкащини. Досудове розслідування кримінального провадження за матеріалами Черкаського УСБУ здійснюють слідчі Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених військовослужбовцями, Головного слідчого Управління ДБР. Процесуальне керівництво - прокурори Генеральної інспекції Офісу Генпрокурора.

Про це у програмі Право на право телеканалу Дом розповів начальник відділу ГСУ Державного бюро розслідувань Вадим Приймачок, передає Резонанс 11 грудня.

Він акцентував, що діяльність грального закладу, відкритого бізнесменом на вимогу прокурора та поліцейського, контролювалася ДБР і СБУ шляхом створення імітаційного (несправжнього) засобу - гральної точки з автоматами, комп’ютерними симуляторами, розташованому в орендованому підприємцем приміщенні.

ДБР РОЗСЛІДУЄ ФІНАНСОВІ ШАХРАЙСТВА АГЕНТА-НАРКОМАНА З НАБУ

За даними Держбюро, реалізуючи свій злочинний намір начальник Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури К. разом із начальником відділення поліції Т . у травні 2020 року у приміщенні місцевої прокуратури зустрілись із знайомим підприємцем, який мав намір відкрити на території м. Городище легальний розважальний заклад. При цьому прокурор, розуміючи, що наявне у бізнесмена обладнання дозволить організувати азартні ігри, почав підбурювати останнього зайнятися гральним бізнесом. Він запропонував йому відкрити нелегальний гральний заклад за умови передачі йому щомісячно незаконної винагороди у 17 тис грн. За цю суму він пообіцяв «вирішувати усі проблеми» підпільної точки. Ці ж запевнення повторив і керівник місцевої поліції, який також надав підприємцю «гарантії безпеки».

13 липня 2020 року під контролем правоохоронців бізнесмен передав прокурору перші 17 тис грн - буквально біля будівлі прокуратури.

1 серпня по лінії «102» надійшло повідомлення про роботу грального закладу за адресою будинку, де підприємець орендував приміщення та відкрив гральний зал.

- Коли надійшов дзвінок небайдужих громадян про існування такого закладу, на місце виїхала слідчо-оперативна група для документування вказаного злочину. Дізнавшись про це, начальник місцевої поліції дав вказівку підпорядкованим йому працівникам не документувати вказаний факт, а оформлювати замість грального закладу функціонування складу з оргтехнікою. В подальшому, вилучені гральні автомати, за вказівкою начальника поліції були повернуті підприємцю і було наказано займатися далі злочинною діяльністю, - розповів журналістам начальник відділу ГСУ ДБР.

10 серпня бізнесмен передав прокурору наступну частину неправомірної вигоди - у 17 тис грн. Після чого той запропонував йому поширити діяльність і на інші міста Черкащини, зокрема, у м. Шпола та м. Корсунь-Шевченківський.

Також задокументовано факт, коли наприкінці серпня прокурор та керівник поліції тимчасово зупинили роботу гральних автоматів через перевірку в регіоні з боку інших правоохороних органів. Після її завершення 4 вересня діяльність підпільного закладу була відновлена. Крім цього, від підприємця вони зажадали відкрити гральний зал у м. Сміла.

- Під час розслідування вказаного кримінального провадження найбільше, що нас вразило, це поведінка місцевого прокурора - вся ініціатива фактично йшла від нього. Саме він спонукав бізнесмена до відкриття гральних закладів не тільки в місті Городище, але і в інших містах Черкаської області. Це свідчить про наявність у нього певних корумпованих зв’язків на вказаних територіях, - наголосив Приймачок.

10 вересня біля місця проживання прокурора К. в м. Сміла заявник в черговий раз змушений був передати йому 17 тис грн, поклавши їх на вимогу прокурора у салон авто останнього. Одразу після передачі цієї частини неправомірної вигоди прокурора затримали у порядку ст. 208 КПК України.

11 вересня прокурору було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 203-2, ч.2 ст. 28 ст. 365-3 , ч. 3 ст. 368 ККУ. У цей же день оголосили підозру і очільнику поліції.

12 вересня щодо підозрюваних слідчим суддею Печерського райсуду Києва було обрано міру запобіжного заходу - тримання під вартою з правом внесення застави - відповідно 141, 8 тис грн та 101, 3 тис відповідно.

Крім цього від діяльності грального закладу у м. Городищі, який функціонував під прикриттям правоохоронців, у дохід держави скеровано понад 30 тис грн.     

Наразі обидва зловмисника звільнені з правоохоронної системи. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10-ти роківіз конфіскацією майна, а також позбавлення права обіймати посади терміном до 3-х років.

Як передає Резонанс, боротьба з незаконним гральним бізнесом в Україні триває протягом 10-ти останніх років. Активно допомагають цьому і представники громадськості. Один з них Михайло Ковальчук - нині депутат Київської міської ради. Він та його однодумці провели понад сотні рейдів по тіньовим точкам столиці.

Снимок экрана 2020-12-11 в 14.45.18

Разом із ним цього разу виїхала і знімальна група Право на право.

Детальніше:

У ДЕСНЯНСЬКОМУ УПРАВЛІННІ ПОЛІЦІЇ КИЄВА «ДАХУВАЛИ» ГРАЛЬНИЙ БІЗНЕС

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram