29 травень 2024, Середа, 21:18

Обухівський райсуд Київщини розпочав розгляд резонансної справи про катування у Кагарлику

25 Січня 2021г.
Фото: канал "Дом"
Фото: канал "Дом"

На два місяці цілодобовий домашній арешт продовжив суд ексглаві Кагарлицького відділення поліції Сергію Панасенку і його підлеглому. Ще трьом колишнім працівникам правоохоронних органів раніше продовжили термін тримання під вартою. Всі вони проходять у справі про катування і зґвалтування із січня по травень 2020 року.

Про це повідомляє телеканал "Дом", передає Резонанс 25 січня.

Нині мова йде про 5 постраждалих. Людей незаконно утримували у відділенні поліції, били, катували і "вибивали" свідчення. А одну з жінок кілька разів зґвалтували.

Суд почне розглядати справу по суті 16 лютого. Засідання проходитимуть в закритому режимі, хоча потерпілі просили зробити слухання відкритими. Прокуратура наполягає на максимальному покаранні для підозрюваних.

Як повідомляв Резонанс, територіальним управлінням Державного бюро розслідувань (ДБР), розташованим у місті Києві, оголошено про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно екс-працівників Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ Нацполіції у Київській області Миколи Кузіва та Сергія Сулими.

У ніч з 23 на 24 травня 2020 року працівники Кагарлицького ВП катували та зґвалтували дівчину.

Після початку досудового розслідування за вказаним фактом до ДБР почали звертатися особи з повідомленнями про факти катувань, що раніше відбувалися у вказаному відділенні поліції.

Таким чином, правоохоронці підозрюються у катуванні громадян та зґвалтуванні (ч. 2 ст. 127, ч. 3 ст. 152 ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 152, ч. 1, 2 ст. 146 -1 КК України).

13 листопада 2020 року стороні захисту та потерпілим повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування в порядку ст. 290 КПК України.

ЮРІЙ БЄЛОУСОВ: МАЄМО ЗАДАВАТИ СТАНДАРТИ РОЗСЛІДУВАННЯ СПРАВ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ПРАВООХОРОНЦЯМИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram