» У черговому пораненні бійців від розриву “Молоту” правоохоронці знову побачили людський фактор

04 липень 2022, Понеділок, 18:26

У черговому пораненні бійців від розриву “Молоту” правоохоронці знову побачили людський фактор

25 Вересня 2018г.
0
1471880517-1441

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом травмувань військовослужбовців внаслідок розриву міномету "Молот" на території Донецької області. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на речника Генпрокуратури Андрія Лисенка.

"За процесуального керівництва військової прокуратури Донецького гарнізону проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил поводження зі зброєю, що спричинило тілесні ушкодження кількох осіб", - написав у Facebook прес-секретар ГПУ.

Встановлено, що 23 вересня близько 21.00 на позиціях однієї з військових частин на території Донецької області стався вибух міни у каналі ствола міномета. Внаслідок цього двоє військовослужбовців отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Повідомляється, що група прокурорів на чолі з військовим прокурором Донецького гарнізону та слідчо-оперативна група Бахмуцького відділу поліції ГУНП в Донецькій області після огляду місця події, вилучила необхідні речі, предмети та документи, проводиться комплекс інших слідчих та процесуальних дій, спрямованих на детальне з’ясування усіх обставин вибуху.

Вирішується питання про призначення до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз комплексної комісійної судової військової, трасологічної, хімічної, балістичної та вибухотехнічної експертизи. Також у КНДІСЕ на завершальному етапі проведення знаходиться експертиза за фактом вибуху міномета на території Рівненського загальновійськового полігону, котрий мав місце 6 липня 2018 року.

Цензор. НЕТ оприлюднив копію висновків Військової служби правопорядку. Як випливає із документу, однією з причин вибуху міномета "Молот", унаслідок якого двоє військовослужбовців однієї із бригад зі складу Об'єднаних сил зазнали поранень (легкі дотичні поранення та контузії), могло бути те, що заступник командира частини з озброєння був у стані алкогольного сп'яніння.

ТАНЦІ НАВКОЛО МІНОМЕТУ «МОЛОТ». НЕДБАЛЬСТВО ЧИ ПОЛІТИЧНА КОРУПЦІЯ?

"Схоже, для військової прокуратури, яка проводила розслідування перших трьох надзвичайних подій з мінометом «Молот», технічний стан міномету чомусь зовсім не цікавив. Її, як і керівників покупця – Міноборони, та виробника і продавця – «Укроборонпрому», цілком задовольняла така причина вибухів, як людський фактор під час експлуатації міномета. Тим більше, що гинули під час вибухів саме військовослужбовці бойових розрахунків мінометів, які і мали виконувати правила його експлуатації. А з тих, що загинули під час вибухів і спросу не може бути, - написав у блозі для Резонансу експерт з питань воєнної юстиції Анатолій Маркевич у липні 2018 року.  - Можна припустити, що нинішня військова прокуратура, слідчі якої не відрізняються фаховою підготовкою у розслідуванні питань військової сфери, що потребують хоча би початкових військових знань, просто не справилась з розслідуванням перших трьох надзвичайних подій з «Молотами», які призвели до людських жертв. Але не можна виключити версії, що військова прокуратура свідомо проявила халатність під час цих розслідувань 2016-2017 років. І тут вже мають місце політичні мотиви".

ЩО НЕ ТАК З УКРАЇНСЬКИМ «МОЛОТОМ»