» У ДБР допитали В‘ятровича щодо фуршету до роковин Голодомору

04 грудень 2022, Неділя, 21:29

У ДБР допитали В‘ятровича щодо фуршету до роковин Голодомору

29 Квітня 2020г.
0
630_360_1588062370-6931

Слідчі Державного бюро розслідувань допитали колишнього голову Українського інституту національної пам'яті з приводу використання бюджетних коштів для проведення фуршету з нагоди 85-тих роковин Голодомору 32-33-іх років. На поставлені питання фінансового характеру ексголова Українського інституту національної пам'яті, повідомив, що нічого не пам’ятає, - заявив в.о. керівника управління з організації досудових розслідувань Головного слідчого управління ДБР Микола Арманов.

Про це Резонансу повідомили у відділі по роботі з громадськістю та засобами масової інформації ДБР.

Кримінальне провадження було відкрито на підставі інформації нардепа з фракції "Слуга народу" Максима Бужанського. Торік у листопаді він звернувся до правоохоронців із заявою про те, що ексголова УІНП В'ятрович присвоїв частину грошей Інституту, витрачених на проведення Міжнародного форуму пам'яті жертв Голодомору.

"В'ятрович закотив банкет на День Голодомору. Ніяк інакше я це не назву, можете подивитися меню, зробити свої висновки самі", - написав у Telegram Бужанський.

За його відомостями, "була організована якась триденна, якщо не помиляюся конференція, запрошені 400 учасників". Однак там не було і половини, велася фотозйомка, там все видно. І на годування цих "віртуальних персонажів", УІНП, в особі В'ятровича, замовив фуршети майже на півмільйона грн.

У свою чергу ексголова УІНП, а нині народний депутат від  "Європейської солідарності" В'ятрович переконував, що надав "достатньо виразні свідчення".

- Підстав для того, щоб проводити цю справу взагалі немає. Сподіваюся, що і я, і пан слідчий матимемо можливість використовувати свій час більш ефективно і раціонально на благо України, - заявив В'ятрович.  - Форум відбувався на виконання указу Президента від 2016 року, на виконання відповідного розпорядження Кабінету міністрів 2017 року, наказів Українського інституту національної пам'яті. Це був ювілейний захід до 85-их роковин Голодомору, в якому взяло участь близько 700 людей, з них десятки людей – відомі дослідники з-за кордону.

ВЯТРОВИЧ, ДАВАЙДАСВІДАНІЯ