12 квітень 2024, П'ятниця, 19:43

Україна не готова до створення єдиного реєстру банківських рахунків, – Голомша

6 Січня 2021г.
Снимок экрана 2021 01 06 в 14.03.03

Верховна Рада України планує запровадити введення Єдиного реєстру банківських рахунків. Інформація про кошти, які зберігають фізичні та юридичні особи, без обмежень потраплятиме до правоохоронних та контролюючих органів. Нацбанк вже звернувся до профільного комітету парламенту з проханням не підтримувати введення такого реєстру, оскільки це суттєво знизить довіру до банківської системи.

Наша держава "взагалі не готова до таких кроків", - заявив Резонансу 6 січня експерший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша.

- Конституція України захищає право громадян на збереження персональних данних. Окрім випадків, визначених законом, Конституція забороняє втручатися в особисте життя людини, - акцентував професора права, доктора філософії в галузі державного управління Голомша. - Я тут би ще зачепив тему податкових звітів, створення державних органів. Розумію, що є позитивна практика інтеграції України в демократичний світ, вона дає підставу вивчати міжнародний досвід, але треба також заглядати в свою Конституцію. 19 статтею Основного закону передбачено, що кожна гілка влади повинна діяти в спосіб визначений законом. Втручання однієї гілки влади в іншу, діяльність, яка не визначена законом, забороняється.

Відповідно до Конституції, громадяни повинні здавати індивідуальний звіт про свої доходи в податкову інспекцію за місцем проживання. Там нічого не сказано про НАЗК та інші органи. Там нічого не сказано про звітування своїх розходів і доходів своїх близьких, друзів та родичів.

Конституція не дає можливості розкривати для констролюючих та правоохоронних органів у вільному доступі данні про рахунки громадян.

Це конфіденційна інформація, що при необережному поводженні або умисних діях може дуже зашкодити життєдіяльності людини.

Такі законодачі кроки - це помилка, цього робити не можна.

У нас достатньо важелів впливу правоохоронних органів, які мають доступ до відповідних баз данних, доступ до рахунків, але у законний спосіб, визначений станом на сьогодні.

ГОЛОМША МОЖЕ ЗМІНИТИ КРИВОНОСА НА ПОСАДІ ЗАСТУПНИКА СЕКРЕТАРЯ РНБО УКРАЇНИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram