13 квітень 2024, Субота, 03:43

Єнін розповів, як Україна протистоїть фейкам російського слідкому

27 Січня 2021г.
Снимок экрана 2021 01 27 в 22.45.39

Російська сторона та її проксі на непідконтрольних українському уряду територіях масово фальсифікують кримінальні провадження проти українських військовослужбовців, проти вищого військово-політичного керівництва України.

Про це заявив 27 січня в ефірі програми "Право на право" на телеканалі "Дом" заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін, коментуючи справи, які розслідує Слідчий комітет РФ щодо понад 300 українських військових.

БЕЗЗАХИСНІ ОФІЦЕРИ

"Ми неодноразово стикалися зі спробами затримань, затриманнями наших учасників АТО, добровольців на території іноземних держав, зловживаннями можливостями Інтерполу", — наголосив Єнін. Водночас він схвалив досить успішну тактику української влади.

"У переважній більшості випадків нам вдалося домогтися як звільнення наших співгромадян, так і повернення їх на батьківщину, згадайте хоча б випадок із сержантом Марківим", — заявив заступник голови українського МЗС, який займається питаннями юридичного переслідування Росії в міжнародних судах.

Говорячи про нові звинувачення, висунуті в Росії проти сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа, Єнін нагадав "загальновідомі принципи права, які передбачають неможливість притягнення до відповідальності двічі за одну і ту ж подію, або злочин в даному випадку. Маючи виправдальний вирок апеляційного суду в Італії , абсолютно надуманими здаються звинувачення, висунуті російською стороною".

Заступник міністра закордонних справ України також розповів, що здійснено ряд дій, які забезпечать максимальну свободу пересування Віталія Марківа. Він зазначив, що в аналогічних випадках відомство неодноразово вдавалося до інформування Комісії з контролю за файлами Інтерполу, і в переважній більшості випадків він досить швидко і об'єктивно вирішував відповідні ситуації, блокував "червоні картки", які виставлялися в даному випадку російською стороною, і люди відновлювали свободу свого переміщення.

ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ ОТРИМАЛА ДОКАЗИ НЕВИНУВАТОСТІ МАРКІВА, – АВАКОВ

Як повідомляв телеканал "Дом", Міланський апеляційний суд 3 листопада 2020 року виправдав Віталія Марківа. Українця звинувачували за сфабрикованими доказами у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі в 2014 році на Донбасі.

23 грудня, за даними "Укрінформу", російське слідство висунуло звинувачення у вбивстві військовослужбовцю НГУ Віталію Марківу щодо інциденту, за яким Марківа виправдав італійський суд.

В українському МЗС назвали нікчемною постанову Слідчого комітету РФ щодо пред'явлення "звинувачення" військовослужбовцю НГУ Марківа у вбивстві і оголошення його в міжнародний розшук.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.