» Віце-прем‘єр пожартував про хакерську атаку на Кабмін, – депутат БПП

04 жовтень 2022, Вівторок, 04:39

Віце-прем‘єр пожартував про хакерську атаку на Кабмін, – депутат БПП

30 Червня 2017г.
0
19511363_1542534049152973_5907402917442566495_n

Комп’ютерні системи держорганів не постраждали від вірусу Petya A, а віце-прем‘єр-міністр Павло Розенко пожартував про зараження комп’ютерів Кабінету міністрів. Про це у телепрограмі «Право на владу» телеканалу 1+1 заявив народний депутат України Іван Вінник. Парламентар вважає, що заступник Гройсмана має право так жартувати у соцмережах.

 

27 червня віце-прем‘єр уряду Павло Розенко у Facebook повідомив, що хакерській атаці піддався Кабмін. Мовляв, на екрані комп’ютера його прес-секретаря з’явилася картинка з вимогою викупу в розмірі 300 дол у біткоінах в обмін на розшифровку інформації. Заступник прем‘єра ствержував, що вірус через урядову мережу вразив всі комп’ютери Кабміну.

«Та-дам! Якщо що, то у нас теж мережа „лягла“, по ходу! Таку картинку показують все комп’ютери КМУ», — написав він.

УКРАИНУ АТАКОВАЛ КОМПЬЮТЕРНЫЙ ВИРУС-ВЫМОГАТЕЛЬ. ЧТО ДЕЛАТЬ?

"У Фейсбук мережі людина пише, що вона забажає. Це є вимога українського суспільства щодо публічності. В жодному  паровому документі не значиться, що у Фейсбук акаун є офіційним інформаційним джерелом профільного міністра ", - пояснив дії урядовця депутат від Блоку Петра Порошенка.

Відтак жодної віповідальності за свій жарт чиновник не нестиме.

КІБЕРАТАКА: ЯКИХ НАСЛІДКІВ ОЧІКУВАТИ

Як повідомив у "Право на владу" експерт з інформаційної безпеки та протидії кіберзагрозам Віталій Якушев, від вірусу Petya в Україні постраждали 12 тисяч комп’ютерів. Водночас, він зазначив, що у світі за останній час кібератаки нанесли збитків на суму понад 8 млрд доларів.