30 травень 2024, Четвер, 03:32

З 2019 року ДБР розслідувало майже 170 справ про причетність правоохоронців до наркобізнесу

22 Жовтня 2020г.
Снимок экрана 2020 10 21 в 23.53.33

За останні два роки ДБР розслідувало майже 170 кримінальних проваджень стосовно працівників органів правопорядку причетних до організації незаконного виготовлення та збуту наркотичних чи психотропних речовин. А також вимагання та отриманні хабарів від наркоторгівців або наркозалежних.

Як пише Резонанс 22 жовтня, про це повідомив заступник начальника управління з організації досудових розслідувань Головного слідчого управління ДБР Сергій Костін у програмі "Право на право" державного телеканалу "ДІМ".

За його словами, ефективній протидії злочинам подібної категорії сприяє взаємодія, налагоджена між Державним бюром розслідувань та Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України. Зокрема, у викритті поліцейських, які "дахують наркобізнес".

Так, територіальним управлінням ДБР у Києві здійснюється досудове слідство щодо п‘ять працівників Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, які діяли у складі злочинної організації. Правоохоронці штучно поліпшували показники розкриття злочинів за рахунок наркозалежних. В обмін на чергову дозу ті брали на себе відповідальність за скоєння дрібних правопорушень, за отримували умовні покарання. А поліція - створювала уяву ефективної роботи шляхом підкупу та надання психотропних або наркотичних речовин.

Наразі завершено розслідування у 34 кримінальних провадженнях згаданої категорії. Слідчими складені обвинувальні акти, які направлені на розгляд суду. У цих провадженнях про підозру повідомлено 74 працівникам поліції.

Крім цього упродовж 2019-2020 років ДБР розслідувало ще понад 70 кримінальних проваджень за фактами організації контрабанди та збуту наркотичних засобів працівниками установ виконання покарань, з них одне - щодо злочинної організації. Понад 30 таких справ нині скеровано до суду.

ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ БУМЕРАНГ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram