12 квітень 2024, П'ятниця, 16:30

Як в Україні попереджують “замовні” вбивства

19 Лютого 2021г.
2223333

В Україні правоохоронці не лише розкривають вбивства "на замовлення", а й навчилися упереджувати ці найрезонансніші злочини, адже таке суворе покарання людей не зупиняє. За даними Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, працівниками ДСР та підрозділів було розкрито 6 замовних вбивств. З них 4 вдалося попередити.

Про це йдеться у програмі "Право на право" телеканалу "Дом", передає Резонанс 19 лютого.

За словами речниці ДСР Національної поліції Наталії Калиновської, "об'єднує ці злочини - цинічність замовників, які самі визначають розмір винагороди за життя людини. Ціна - від одної до десятків тисяч доларів, залежно від статусності "клієнта"".

Так, влітку минулого року правоохоронці запобігли вбивству жителя Донецької області, добре відомого в злочинному світі. Замовив його місцевий кримінальний авторитет, пообіцявши виконавцю 50 тис. дол. . Розстріл жертви був інсценований на автодорозі Київ-Харків, недалеко від міста Пирятина в Полтавській області.

Інформацію поширили в ЗМІ і під час передачі винагороди затримали організатора - 45-річного жителя Київської області.

У листопаді правоохоронці врятували життя чоловікові, якого замовив його ж бізнес-партнер. Обидва - жителі Житомирської області. Організатор просив обставити все як нещасний випадок і оцінив життя партнера в 15 тис. дол. . Затримали чоловіка під час передачі авансу.

А вже у жовтні співробітники поліції інсценували вбивство керівника адвокатського бюро у Львівській області.

"Метою таких злочинів були або якісь особистісні конфлікти, які виникали у жертви з замовником, або це бізнес конфлікти, коли людина розуміла, що вже довгий час вони не можуть знайти спільну мову і йому простіше просто його ліквідувати", - уточнила начальниця сектора Департаменту стратегічних розслідувань НПУ Наталія Калиновська.

За словами експерта, стандартного портрета замовника не існує. Це може бути і "кримінал", і бізнесмени, які не поділили майно, і, навіть «улюблені родичі».

Отримавши інформацію про те, що хтось шукає кілера, правоохоронці відразу ж приступають до роботи.

"Спочатку, коли їм повідомляєш - вони шоковані, а потім, не можна сказати, що з задоволенням співпрацюють, але йдуть на співпрацю без всяких перешкод, тому що прекрасно розуміють, що якби співробітники вчасно б не втрутилися, то в принципі навряд чи вони сиділи завтра там за столом, пили чай і розмовляли зі своїми друзями", - зазначила Калиновська.

Також, за словами начальниці сектору ДСР НПУ, за виконання такої «брудної» роботи беруться, в основному, ті, хто має «темне минуле». Але саме такі злочини розкриваються швидко, по гарячих слідах. Хоча в практиці українських правоохоронців був випадок, коли після вбивства бізнесмена замовник зник за кордоном.

Через два роки його затримали в Італії і повернули в Україну.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram