» Звинувачення у справі про держзраду Януковича планує допитати у суді 150 свідків

03 жовтень 2022, Понеділок, 13:37

Звинувачення у справі про держзраду Януковича планує допитати у суді 150 свідків

18 Травня 2017г.
0
18519821_1924789377800795_2281030222384697309_n

Представники звинувачення у справі про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича планують допитати у суді понад 150 свідків. Зокрема колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Про це повідомив на брифінгу у прокуратурі Оболонського району столиці прокурор ГПУ Руслан Кравченко.

За його словами, Яценюк, який разом з Віталієм Кличком і Олегом Тягнибоком брав участь у перемовинах із Януковичем під час Революції гідності, раніше вже був допитаний ГПУ як свідок у справі.

На уточнююче запитання Резонансу прокурор Кравченко сказав, що звинувачення не планує викликати до суду  Тягнибока і Кличка. "Кличко і Тягнибок не допитувалися як свідки, оскільки вони не володіють інформацією, що є корисною для слідства в кримінальному провадженні про вчинення державної зради, веденні агресивної війни і пособництві в змінах територіальної цілісності", - підкреслив нпрокурор.

Як повідомляє Резонанс, 18 травня 2017 року в Оболонському районному суді м. Києва відбулося друге підготовче судове засідання у справі про державну зраду екс-президента.

Під час процесу прокурор Кравченко заявив клопотання про спеціальне судове провадження щодо обвинуваченого Януковича, який переховується від правосуддя, перебуває у державному розшуку, у зв'язку чим щодо нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування.

Прокурор також зауважив, що обвинувачений має право просити про розгляд обвинувального акту судом присяжних, оскільки злочини, у яких обвинувачується Янукович, передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Сьогодні суд відмовив адвокатам звинуваченого у клопотані про звернення до РФ щодо участі Януковича  у судовому засіданні за допомогою відеоконференції.

У судовому засіданні оголошено перерву до 29 травня 2017 року.

Під час брифінгу після судового засідання прокурор Кравченко також заявив, що Янукович замість того, щоб скористатися своїм правом і взяти участь у судовому процесі, за допомогою своїх адвокатів всі свої дії та сили направив на затягування судового процесу.

Як нагадали у Генеральній прокуратурі України, 14 березня 2017 року ГПУ  передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо екс-президента України В. Януковича, який підозрюється у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України), пособництві в умисних діях, вчинених представниками влади та службовими особами Російської Федерації з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України) та пособництві у веденні агресивної війни проти України (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України).

Фото