Адвокат вимагав гроші з колеги без юридичної освіти, але з адвокатською практикою (оновлено) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

28 апрель 2020, Вторник, 15:03

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Адвокат вимагав гроші з колеги без юридичної освіти, але з адвокатською практикою (оновлено)

18 февраля 2020г.
0

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, у рамках кримінального провадження задокументували одержання 10 тисяч доларів США адвокатом від свого колеги. 17 лютого 2020 року адвокату повідомлено про підозру у зловживанні впливом (ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Про це пише Резонанс 18 лютого із посиланням на ДБР.

Слідством встановлено, що адвокат, отримавши інформацію, що його колега займається адвокатською діяльнісю без юридичної освіти, вимагав та одержав від нього 10 тис доларів США. Кошти призначалися за вплив на правоохоронців щодо не притягнення колеги до відповідальності із подальшим позбавленням права на здійснення адвокатської діяльності.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Полтавської області. Оперативний супровід - управління СБУ в Полтавській області.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна, - зазначили у ДБР.

За даними Резонансу, із заявою про злочин до Бюро звернувся член Ради адвокатів Полтавської області. Він повідомив, що його колега, який нещодавно переїхав із Луганської області вимагає у нього кошти, начебто через відсутність справжнього диплому про юридичну освіту. Оскільки у повідомленні йшлося про протиправний вплив на правоохоронців ДБР відкрило кримінальне провадження.

Наразі відкритим залишається запитання: у разі доведення факту фіктивності диплому про вищу юридичну освіту адвоката чи буде дана правова оцінка факту підробки документів? А також чи будуть переглядатися за нововиявленими обставинами справи, участь у якиих брав захисник із липовим дипломом? - сказав Резонансу відомий адвокат, який побажав залишитися інкогніто.

У ЛЬВОВІ ПОЛІЦІЯ ЗАТРИМАЛА НА ХАБАРІ АДВОКАТА ТА ПОМІЧНИКА СУДДІ